Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  frigotherapy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku w Japonii narodziła się koncepcja krioterapii i krioreliabilitacji. Doświadczenia Kraju Kwitnącej Wiśni zostały niemalże jednocześnie przeniesione na grunt europejski - do Niemiec i Polski - gdzie zapoczątkowały niezwykły rozwój nowej dziedziny medycyny i rehabilitacji. Rozwój krioterapii w Polsce był możliwy dzięki silnemu wrocławskiemu zapleczu naukowemu i technicznemu, opartemu na Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk. Obecnie prace konstrukcyjno-badawcze w zakresie zastosowania kriogeniki w medycynie i technice kontynuowane są przez firmę Kriotechnika Medyczna Sp. z o.o., która prowadzi działalność badawczo-rozwojową, opartą na doświadczeniu i ścisłej współpracy z Instytutem NTiBS PAN, Politechniką Wrocławską oraz Akademią Medyczną i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
2
Content available remote Praktyczne zastosowanie krioterapii
PL
Krioterapia / kriostymulacja jest to nieinwazyjne zastosowanie par skroplonych gazów o krańcowo niskich temperaturach w celu krótkotrwałego wychłodzenia zewnętrznej powierzchni ciała pacjenta. Gwałtowne oziębienie odbiera bardzo małą ilość ciepła z tkanek, pomimo to jest wystarczająco silnym bodźcem uruchamiającym miejscowe i ośrodkowe odczyny i ośrodki termoregulacyjne dla podtrzymania i redystrybucji ciepła.
PL
Od 16 lat Zakład Rehabilitacji Kliniki Krojanty prowadzi zabiegi rehabilitacyjne wśród osób z dysfunkcją narządów ruchu od chwili spionizowania pacjenta. Zasadą przeprowadzania zabiegów jest brak przeciwwskazań do przyjęcia, przy czym wiek oraz schorzenia dodatkowe nie dyskwalifikują potencjalnego pacjenta. Jedynym przeciwwskazaniem jest czynna choroba nowotworowa. Taka sytuacja niesie za sobą konieczność konsultacji internistycznych, kardiologicznych czy też neurologicznych, które przeprowadzają etatowi oraz kontaktowi specjaliści Kliniki Krojanty, monitorując w sposób ciągły stan chorych. Leczenie pacjentów przebiega wg indywidualnie opracowanych planów terapii, które w odpowiednich odstępach czasu - co trzy dni - są korygowane przez lekarza prowadzącego. Dotyczy to wszystkich pacjentów leczonych w klinice.
4
Content available remote Metodyka i zasady techniki kriostymulacji miejscowej
PL
W 1899 roku A. White zastosował po raz pierwszy krio-ciecze w leczeniu brodawek skóry. Był to początek krioterapii, wówczas jeszcze tak nie nazjrwanej. Dopiero w 1908 roku A.W. Pusey użył neologizmu "kriotera-pia" do określenia tego typu zabiegów, tj. leczenia zmian skórnych za pomocą wymrażania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.