Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  folia PVB
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Każdy czytelnik 'Świata Szkła" wie zapewne czym jest szkło laminowane i niejednokrotnie spotkał się z nim. Najprościej mówiąc jest to szkło składające się z co najmniej dwóch tafli szkła połączonych za pomocą folii PVB. PVB jest skrótem używanym dla oznaczenia substancji nazywanej poli-winylo-butyralu czy inaczej poli-maślanem-winylu.
PL
Standardowe, laminowane szyby o dużych formatach, dostępne na rynku powstają przy użyciu folii PVB na specjalnych liniach technologicznych, których koszt wynosi 200 000 division sign 1 000 000 euro. Cięcie takich szyb jest utrudnione i wymaga specjalistycznych urządzeń. Spajanie szyb może odbywać się także za pomocą żywicowania. Technologia ta jest trudna i uciążliwa.
PL
Ponieważ nanocząstki wykazują zdolność selektywnej spektralnie absorpcji światła przy jednoczesnym minimalnym jego rozproszeniu, można je wykorzystywać w charakterze domieszek do folii wykorzystywanej jako przekładka w produkcji szkła laminowanego w celu ograniczenia zjawiska nagrzewania się pomieszczeń na skutek nasłonecznienia.
PL
W elewacjach szklanych istotną rolę odgrywają połączenia. Sposób, w jaki decydujemy się mocować tafle szklane, determinuje wygląd całej fasady. Im połączenia zaprojektujemy mniejsze tym osiągamy lepsze wrażenie architektoniczne. Miniaturyzacja połączeń i konstrukcji wsporczej sprawia, że na plan pierwszy eksponuje się szkło. Pozostałe elementy powinny być w tle. Przykładem rozwiązań, w których to dążymy do miniaturyzacji konstrukcji, są tafle szklane mocowane punktowo. W tych rozwiązaniach spotykamy połączenia, które rzadko możemy znaleźć w literaturze, czy też w obowiązujących normach krajowych.
17
Content available remote Połączenia w konstrukcjach fasad szklanych
PL
W konstrukcjach nowoczesnych coraz częściej spotykamy w obiektach kubaturowych elewacje szklane, w których to tafle szklane są mocowane punktowo. W tych rozwiązaniach spotykamy połączenia, które rzadko możemy znaleźć w literaturze, czy też w obowiązujących normach krajowych. Do tych połączeń możemy zaliczyć zakotwienia linowe, połączenia uciąglające z żeber szklanych, czy też klejenie szyb folią PVB. W referacie omówiono problematykę stosowania niektórych połączeń w w/w konstrukcjach.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.