Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  financial settlement
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Logistyka
|
2014
|
nr 6
14424--14430, CD 6
PL
Grupy zakupowe to jedna z popularniejszych form współpracy międzyorganizacyjnej. Jej podstawą jest prosta idea szukania poprawy efektywności działalności poprzez komasowania zakupów wielu współdziałających podmiotów. Jednym z kluczowych czynników sukcesu decydującym o rozwoju grup zakupowych jest przyjęty sposób alokacji wspólnych kosztów i korzyści wynikających z outsourcingu funkcji zakupowej. Ten element zasad współpracy grupy ma nie tylko znaczenie dla wyników finansowych osiąganych przez poszczególne podmioty, ale wpływa również na społeczną stronę współpracy - poziom wzajemnego zaufania. Celem artykułu jest przedstawienie modelu operacyjnych rozliczeń finansowych grup zakupowych, przeanalizowanie składników transferów dokonywanych poprzez jednostkę zakupową oraz wskazanie na znaczne zróżnicowanie potencjalnych metod alokacji kosztów i korzyści grupy zakupowej. Opracowanie zostało przygotowane na podstawie badań literaturowych oraz analizy przykładowych schematów rozliczeń stosowanych przez wybrane grupy zakupowe funkcjonujące na polskim rynku.
EN
Purchasing groups are one of the most popular forms of inter-organizational cooperation. The simple idea behind them is to search opportunities of effectiveness improvement through consortium sourcing. One of the critical success factors of purchasing groups is the way in which cost and benefits of join purchases are allocated. This issue has the strong impact not only on the financial results of a particular organization but also on the social aspect of cooperation – mutual trust among group participants. The aim of the paper is to present the model of operational financial transfers in purchasing groups, to analyze types of transfers made by purchasing unit, to point out the variety of methods that are used to allocate costs and benefits of purchasing group among participants. The research presented is based on the literature review and the analyses of financial transfers schemas used by sampled Polish purchasing groups.
2
Content available remote Trudności z rozliczeniem dotacji
PL
Dotacje inwestycyjne są coraz bardziej popularne na rynku. Wielu przedsiębiorców planuje już aplikować o dotację w ramach nowych programów z budżetu na lata 2007-2013. Tymczasem nie każdy wie, co się dzieje po podpisaniu umowy o dotację i jak wygląda rozliczenie projektu. Niektórym wydaje się, że skoro umowa o dotację jest już w kieszeni, to najgorsze za nami i to rozliczenie też "jakoś przejdzie". Niefrasobliwe podejście do realizacji i rozliczania projektów może przysporzyć firmie wielu trudności, a nawet doprowadzić do odmowy refundacji, o czym czasami zapominają beneficjenci.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.