Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 39

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ewidencja odpadów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
W połowie stycznia br. udostępniona została interpretacja Departamentu Gospodarki Odpadami Ministerstwa Klimatu i Środowiska – dokument nr 1452859.4626260.3656901 z 14 stycznia 20201 r. – z założenia wyjaśniająca wątpliwości pojawiające się na gruncie rozumienia przepisów określających zasady stosowania karty przekazania odpadów komunalnych.
PL
W sierpniu br. weszły w życie zmiany w zasadach funkcjonowania Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, czyli BDO. Dotychczasowe, sztywne regulacje ewidencji odpadów komunalnych zostały uelastycznione w niespodziewany dla wszystkich sposób.
PL
Nowy 2020 rok przyniósł przedsiębiorcom kolejne nowości w przepisach dotyczących ochrony środowiska. Kluczowa zmiana, do której muszą się dostosować, to obowiązek uczestnictwa w elektronicznym systemie ewidencji odpadów. Wdrożenie tego rozwiązania powoduje, że wszystkie podmioty wytwarzające i gospodarujące odpadami, w tym przedsiębiorcy z branży kruszyw, wypracować muszą nowe podejście i rozwiązania organizacyjne w zakresie nadzoru i kontroli postępowania z odpadami.
PL
Po pięciu miesiącach pracy z Bazą Danych o Odpadach (BDO) można pokusić się o ocenę jej jakości i czasochłonności. W tych kryteriach, niestety, BDO nie wypada najkorzystniej. Na szczęście, istnieją narzędzia, które pozwalają ułatwić pracę użytkownikom.
PL
Na temat Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (tzw. BDO) powstało w ostatnim czasie wiele mitów. O ile pojęcie BDO jeszcze do niedawna pojawiało się wyłącznie w dyskusjach osób zawodowo zajmujących się gospodarką odpadami, o tyle pod koniec 2019 r. zaczęło ono interesować znacznie szersze grono osób. Wynika to z faktu, że obowiązkiem rejestracji w BDO może być objętych ponad półtora miliona przedsiębiorców.
PL
Rejestr BDO wywołał w ostatnim czasie spory popłoch wśród przedsiębiorców. Wielu z nich nadal zadaje sobie fundamentalne pytanie: czy ich działalność podlega wpisowi do rejestru BDO? Pytanie to zadaje sobie również wiele przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.
PL
System BDO stał się zmorą dla wielu przedsiębiorców. O ile przy tym większość firm już uzyskała wpis do rejestru BDO, o tyle teraz zbliża się termin na pierwsze sprawozdania. Powstaje pytanie: do kiedy należy je złożyć i czy ten obowiązek dotyczy również zakładów przemysłowych.
PL
Od 1 stycznia 2020 r. prowadzenie ewidencji odpadów odbywać się będzie wyłączne elektronicznie - tak stanowi uchwalona w lipcu br. nowelizacja ustawy o odpadach. Jak wpłynie na działalność gospodarujących odpadami? Jakie może przynieść im korzyści, a jakie stawia wyzwania?
PL
Gospodarka odpadami jest w trakcie ciągłej ewolucji, do tego jesteśmy przyzwyczajeni, ale obecne zmiany to już spora rewolucja. Po ubiegłorocznych poprawkach związanych z palącymi się magazynami przyszła kolej na dalsze wymagania.
PL
Ministerstwo Środowiska zapowiada, że do 24 stycznia 2018 r. powstanie baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. Przedsiębiorcy będą mieli pół roku od momentu jej utworzenia na złożenie wniosku o wpis do rejestru.
PL
Przepisy prawne nie przewidują ani kar pieniężnych w stosunku do podmiotów zobowiązanych do przeprowadzenia zewnętrznego rocznego audytu przedsiębiorców wystawiających dokumenty DPO, DPR, EDPO lub EDPR, ani konsekwencji w przypadku wykazania nieprawidłowości w tych audytach. Nadchodzą jednak zmiany w prawie.
PL
Adresowane do wytwórców i dalszych posiadaczy odpadów ogólne obowiązki o charakterze administracyjnym, polegające na konieczności uzyskania zgod na podejmowanie działań związanych z odpadami, uzyskania wpisu do rejestru, prowadzenia ewidencji odpadów i przekazywania wskazanych informacji do bazy danych o odpadach, mają też zastosowanie w odniesieniu do podmiotów wytwarzających i gospodarujących odpadami o charakterze osadów ściekowych.
PL
W poprzednim odcinku niniejszego cyklu omówione zostały zezwolenia w zakresie gospodarki odpadami. W przypadku, gdy uregulujemy stan formalno-prawny firmy w zakresie decyzji dotyczących gospodarki odpadami powinniśmy przejść do prowadzenia ewidencji odpadów.
PL
Zgodnie z art. 37 ust. 1 Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (DzU z 2010 r. nr 185 poz. 1243, z późn. zm.), posiadacz odpadów prowadzący ich ewidencję jest obowiązany sporządzić na formularzu zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania tych odpadów. Obowiązek ten wszedł w życie 1 października 2001 r.
PL
Wśród różnorodnego asortymentu okuć budowlanych klamki drzwiowe i okienne są jednymi z ważniejszych, przede wszystkim ze względu na jakość, estetykę i funkcjonalność tych produktów. Surowcami do produkcji klamek są najczęściej stopy aluminium bądź tworzywa sztuczne w postaci poliamidu i itamidu.
PL
Zakłady mięsne prowadzą działalność gospodarczą w zakresie rozbioru i przetwórstwa mięsa, zarówno wieprzowego, wołowego, jak i drobiu. W wyniku tej działalności wytwarzane są odpady niebezpieczne oraz inne niż niebezpieczne.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.