Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  etykiety logistyczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule omówiona została budowa etykiety logistycznej. Ospowiedzieliśmy sobie na pytanie czym są Identyfikatory Zastosowania i jakie mają znaczenie podczas odczytywania danych z kodów kreskowych przez system zarządzania magazynem (WMS). Omówiliśmy również, co to jest numer SSCC i jaką ma budowę.
PL
Jednoznaczna identyfikacja produktów podczas ich migracji w łańcuchu dostaw jest niezmiernie ważna zwłaszcza w dobie rozwijającej się sprzedaży wielokanałowej. Obecnie coraz więcej firm wymaga od swoich partnerów handlowych stosowania etykiety logistycznej GS1.
PL
W artykule omówiono usprawnianie funkcjonowania firm branży farmaceutycznej, wewnątrz i w kontaktach z ich klientami, przez stosowanie narzędzi e-gospodarki, w tym wdrażanie automatycznej identyfikacji poprzez kody kreskowe i etykiet logistycznych oraz Elektronicznej Wymiany Danych, zgodnie z globalnymi standardami systemu GS1. Omówiono także stosowanie globalnych identyfikatorów leków i wyrobów medycznych: GTIN, globalnych identyfikatorów firm – GLN i jednostek logistycznych – SSCC.
EN
Improving the functioning of the pharmaceutical companies, inside and in dealing with their customers, through the use of e-economy. The implementation of automatic identification through bar codes and labels, logistics, and Electronic Data Exchange in accordance with global standards GS1 System. The use of global identifiers for drugs and medical devices: GTIN, global identifiers companies – GLN and logistic units – SSCC.
PL
Polska organizacja krajowa GS1 kieruje projektem na rzecz harmonizacji etykiet logistycznych w skali 28 krajów europejskich. W kolejnych wydaniach piszemy o tym, co zrobiono w ramach tego projektu i co uzgodniono podczas prac krajowej i międzynarodowej grupy roboczej odnośnie kodowania dostaw. Dzisiaj o kolejnych ustaleniach nt. hierarchii opakowań detalicznych i hurtowych oraz sposobów ich znakowania, uwzględniając powszechnie występujące rodzaje jednostek handlowych, wg form opakowaniowych i specyfiki produktów. Ustalenia te są ściśle związane z określonymi wstępnie 9. powszechnie występującymi przykładami jednostek logistycznych w dostawach do sieci, o których pisaliśmy w poprzednim wydaniu (nr 5/2005).
PL
Przedstawiciele największych firm produkcyjnych, sieci handlowych, operatorów logistycznych oraz dostawców technologii informatycznych, rozpoczęli prace nad harmonizacją etykiet logistycznych. W lutym br. zapoczątkowano prace na rzecz zharmonizowania etykiet logistycznych w dostawach do sieci handlowych w Polsce i w Europie od 2006 roku, poprzez powołanie krajowej oraz europejskiej grupy roboczej ds. harmonizacji etykiet (wszystkie prace odbywają się w Polsce, w ramach działającej już grupy ECR - Zarządzanie Łańcuchem Dostaw). Wyniki prac będziemy przedstawiać naszym Czytelnikom w kolejnych publikacjach, tak aby wdrażane już dziś oznaczenia kodowe na opakowaniach jednostkowych, zbiorczych i logistycznych, były użyteczne dziś i w przyszłości.
PL
Jednym z podstawowych elementów występujących w innowacyjnych, nowoczesnych łańcuchach dostaw oraz procesach magazynowych jest wprowadzenie systemu automatycznego gromadzenia danych ADC (Automatic Data Capture), opartego na kodach kreskowych EAN"UCC. System ten stanowi podstawę usprawnienia i przyspieszenia transportu artykułów spożywczych oraz automatyzacji prac magazynowych związanych z identyfikowaniem dostaw. Usprawnia on także dokumentowanie, ewidencjonowanie i składowanie towarów oraz wyszukiwanie, kompletowanie i wydawanie towarów z magazynu. Projekt takiego Systemu może być tematem wniosku o udzielenie dotacji inwestycyjnej, a jego realizacja w znacznym stopniu usprawni procesy magazynowe w zakresie przyspieszenia przepływu towarów zarówno przez magazyn, jak i wewnątrz firmy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.