Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  emmetropizacja
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ciekawe przypadki w gabinecie optometrycznym
PL
Tym razem: o emmetropizacji. Układ wzrokowy ciągle dostosowuje się do potrzeb wzrokowych – oznacza to emmetropizację. Z reguły jest ona pożądana, czasem jednak zawodzi. Ma to miejsce wtedy, gdy układ wzrokowy błędnie określi priorytety. Złe priorytety, tak jak w życiu – prowadzą do błędnych wyborów. Wada minusowa i eso to sprzeczność, która prędzej czy później doprowadzi do ślepego zaułku.
2
Content available remote Dziecko i okulary – możliwe połączenie?
PL
Dziecko uczy się widzieć – proces emmetropizacji. Dzieci rodząc się, nie widzą świata w taki sposób, jak osoby w pełni dojrzałe. Widzą jedynie źródła światła, a ich ostrość wzroku jest bardzo niska. Z czasem, wraz z rozwojem gałki ocznej, drogi wzrokowej oraz rozwojem psychicznym, są w stanie dostrzegać więcej. Uczą się patrzeć i nazywać to, co widzą. Jednak prawidłowy rozwój wymaga odpowiednich bodźców ze środowiska zewnętrznego i z uwarunkowań genetycznych. Wraz z rozwojem fizycznym następuje również skoordynowanie ruchów oczu z motoryką całego ciała i położeniem w przestrzeni, a wraz z rozwojem psychicznym – zwiększona pamięć wzrokowa, która umożliwia rozpoznawanie twarzy rodziców i przedmiotów, a w dalszym okresie pozwala na naukę czytania i pisania.
3
Content available remote Mechanizmy powstawania i rozwoju krótkowzroczności
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.