Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  elewacja szklana dwuwarstwowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Najbardziej popularnym typem szklanych ścian dwuwarstwowych są ściany, przez które zachodzi wymiana powietrza między wnętrzem a otoczeniem. Tymczasem istnieją także inne możliwości kierowania obiegiem powietrza przez pustkę elewacyjną. Jedną z nich wykorzystuje tzw. okno wywiewne.
PL
Ideą budowania szklanej obudowy elewacyjnej jako zestawu, złożonego z dwóch niezależnych warstw, jest udoskonalenie jej parametrów termicznych w porównaniu do tradycyjnych ścian osłonowych ze szkła. Przestrzeń zawarta wewnątrz elewacji tworzy strefę buforową, w której przez większą część roku panuje temperatura pośrednia między temperaturą zewnętrzną i tą, panującą we wnętrzach. Prawidłowe funkcjonowanie takiej ściany wymaga jednak rozwiązania kilku problemów, najpoważniejszym z nich jest niebezpieczeństwo przegrzewania pomieszczeń w dni gorące.
PL
Współczesna architektura coraz częściej kreowana jest za pomocą światła. Staje się ono środkiem wyrazu równie istotnym jak kształtowanie bryły i przestrzeni wnętrza budynku, czy komponowanie płaszczyzn, które ją tworzą. Coraz większą wagę przykłada się także do możliwości racjonalnego wykorzystania światła dziennego, niezbędnego nam do życia i pracy. Nie sposób analizować wartości użytkowej dwuwarstwowych elewacji szklanych bez oceny ich wpływu na jakość środowiska świetlnego w budynkach.
PL
Elewacje dwupowłokowe dają dużą dowolność w wyborze rozwiązań technologicznych. Dobór rodzaju szklenia i konstrukcji ściany oraz jej mocowania do struktury budynku wynika z koncepcji funkcjonowania systemu elewacyjnego oraz wizji estetycznej architekta.
PL
Na łamach numerów: 11/03, 12/03, 1/04, 2/04 i 3/04 "Świata Szkła " opublikowano cykl artykułów poświęcony właściwościom użytkowym podwójnych elewacji szklanych Niniejszy artykuł, będący podsumowaniem cyklu, stanowi próbę sformułowania podstawowych możliwości i ograniczeń stosowania tego rodzaju ścian elewacyjnych w budynkach.
PL
W dobie dążenia do maksymalnego wykorzystania przestrzeni miast, zwłaszcza ich centralnych stref oraz silnego rozrostu infrastruktury komunikacyjnej, pojawia się pytanie jak zapewnić użytkownikom budynków miejskich odpowiednie warunki do życia i pracy. Jedną z ważniejszych kwestii jest ochrona wnętrz budynków przed hałasem. Rozwiązaniem stworzonym z myślą o komforcie akustycznym pomieszczeń są dwuwarstwowe elewacje ze szkła.
PL
W ciągu ostatnich dziesięciu lat dwuwarstwowe elewacje szklane zdobyły znaczną popularność i znalazły zastosowanie w wielu realizacjach na całym świecie. Wciąż istnieją jednak podzielone zdanie na temat oceny ich roli użytkowej w zakresie wpływu na jakość fizycznego środowiska wnętrz budynku oraz ich wartości jako rozwiązania proekologicznego.
PL
Dwuwarstwowe elewacje szklane zostały okrzyknięte niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem, które w oparciu o naturalne procesy fizyczne pozwala na wentylowanie pomieszczeń poprzez okna w budynkach, gdzie dotychczas było to niemożliwe. Wykorzystanie ich możliwości w tym względzie jest jednak bardzo złożonym zadaniem, które wymaga całościowego planowania strategii wymiany powietrza między strukturą budynku a jego otoczeniem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.