Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  elementy zabezpieczające
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł poświęcony jest problematyce związanej z identyfikacją pojazdów. Autorzy opisują różnego typu tabliczki znamionowe, zawierające informacje o homologacji, typie pojazdu, jego wyposażeniu, jak również dane identyfikacyjne. Przedstawiają także rys historyczny metodyki wytwarzania tych tabliczek oraz sposoby ich zabezpieczania przed fałszowaniem lub wprowadzaniem w nich zmian.
PL
Celem pracy jest opracowanie konceptualnych podejść efektywnego użycia parametrów elektrofizycznych papieru banknotowego w celu prognozowania wytrzymałości na zużycie przyszłego produktu banknotu, a także adaptacje charakterystyk elektrofizycznych banknotów w jakości kryteriów ich wytrzymałości. Zakres pracy obejmował przeprowadzenie analizy czynników wpływających na procesy zużycia banknotów oraz papieru banknotowego; zbadanie strukturalnych zmian papieru pod wpływem mechanicznych deformacji i przyłożonych napięć stałej i zmiennej wielkości oraz właściwości elektrofizycznych papieru banknotowego. W artykule opisano metodologię obiektywnej oceny wytrzymałości banknotów na podstawie kompleksowego wskaźnika zużycia. Ustalono zależność pomiędzy właściwościami elektrofizycznmi papieru banknotowego a stopniem zużycia banknotów. Potwierdzono, że zmiany parametrów elektrofizycznych, które zachodzą w trakcie zużycia papieru banknotowego, na ogół uzależnione są od rodzaju i orientacji włókien celulozowych, właściwości chłonnych papieru, obecności elementów zabezpieczających, sposobu drukowania i stopnia zużycia papieru. Przedstawiono wyniki badań dla papierów stosowanych w produkcji hrywny ukraińskiej (nominał 10 UAH), tenge kazachskich (nominał 200 KZT) i euro (nominał 10 EUR). Ustalono, że w trakcie zużycia papieru banknotowego zwiększa się przenikalność powietrza i porowatość papieru, jak również i względna równoważna wilgotność, co w efekcie powoduje zmniejszenie odporności na zużycie, jak pojedynczych włókien w papierze, tak i papieru w całości. Obserwuje się również zmniejszenie w trakcie zużycia stałej dielektrycznej papieru.
EN
Measuring of the electrophysical properties of banknote paper samples and banknotes after being subjected with process of their simulated deterioration was conducted. Perspective of using electrophysical properties of banknotes and banknote paper for evaluating of their deterioration was presented.
3
Content available remote Podkładki zabezpieczające - wykorzystanie i dobór
PL
W przypadku łączenia elementów konstrukcji bardzo często wykorzystuje się połączenia śrubowe. Poza elementami łączonymi, śrubą i nakrętką, zwykle występują w takich połączeniach również podkładki. Jedną z głównych funkcji podkładek jest zabezpieczenie śruby przed samoczynnym odkręcaniem lub przed zginaniem. Klasyczne podkładki zabezpieczające stosowane są w technice od dawna. Obecnie coraz częściej zastępuje się je specjalnymi elementami zabezpieczającymi.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.