Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  elektronika przemysłowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W pierwszej części artykułu, który ukazał się w poprzednim numerze, opisaliśmy Państwu budowę i zasadę działania kurtyny świetlnej, zastosowanie układu kurtyn host-guest oraz możliwość zmiany kierunku promieni za pomocą specjalnych zwierciadeł. W tej części chcemy się skupić na funkcjach bardziej złożonych, tzn. funkcjach przysłaniania, pracy cyklicznej, mutingu. Jak wspomniano wyżej, kurtyna świetlna ze względu na swoją budowę posiada obszar wykrywania o prostokątnym kształcie, określonym jej wysokością oraz odległością montażu pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem.
PL
Dzięki rozwojowi technologii elektroniki przemysłowej stało się możliwe zastępowanie ruchomych osłon zabezpieczających obsługę maszyn oraz osoby postronne kurtynami świetlnymi. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku, ponieważ projektując układ bezpieczeństwa maszyny, należy bezwzględnie dążyć do minimalizacji ryzyka, a w wielu przypadkach osłony fizyczne spełniają nie tylko rolę czujnika - inicjatora dla układu sterowania bezpiecznym zatrzymaniem maszyny, ale również osłaniają osoby przebywające w otoczeniu pracującej maszyny przed uderzeniem elementami poruszającymi się w kierunku tych osób np. w wyniku rozpadnięcia się części wirujących.
PL
W dostępnej literaturze specjalistycznej brak jest danych o możliwościach wykorzystania silników elektrycznych do napędu urządzeń wymagających szybkich okresowych zmian prędkości obrotowej. W pracy podjęto próbę analizy dynamiki układu napędowego i oceny dynamicznych parametrów dla kilku wybranych silników. Napęd jest układem nadążnym zapewniającym ciągłe odwzorowanie ściśle zadanego sygnału. Niezależnie od tego jakie są konkretne zadania napędu, najważniejszym problemem projektanta jest znalezienie takiej zewnętrznej struktury, która zapewniałaby uzyskanie pożądanych właściwości dynamicznych przy dotrzymaniu określonej wielkości błędu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.