Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  elektroenergetyczna sieć przesyłowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Unia Europejska jest orędownikiem tzw. zielonej transformacji, która ma doprowadzić do neutralności klimatu w 2050 roku. Unia zaproponowała i wprowadziła wiele działań oraz regulacji prawnych, które po wdrożeniu mają zapewnić uzyskanie założonego celu, czyli neutralności klimatycznej.
2
Content available remote Sztuczna ewolucja systemu elektroenergetycznej sieci przesyłowej
PL
W pracy zaproponowano nową metodę otrzymywania sztucznego kodu genetycznego systemu elektroenergetycznej sieci przesyłowej i na tej podstawie nową metodę systemowego wspomagania procesu badania prawidłowości rozwoju strukturalno-parametrycznego elektroenergetycznej sieci przesyłowej, którą nazwano metodą sztucznej ewolucji. Sformułowanie sztucznego kodu genetycznego otrzymywanego z macierzy procesu A (macierzy przesyłu mocy i energii elektrycznej), po czym związano zagadnienie rozwoju z ruchem pierwiastków wykorzystując w tym celu m.in. linie pierwiastkowe Evansa. Podano też przykłady wykorzystania kodu informacyjnego w implementacji rozwoju systemu elektroenergetycznej sieci przesyłowej metodą sztucznej ewolucji.
PL
Praca dotyczy ważnego w chwili obecnej zagadnienia, którym jest poszukiwanie prawidłowości rozwoju systemu elektromagnetycznego rozumianego jako fabryka bezludna funkcjonująca w oparciu o wirtualną organizację systemu informacyjno-decyzyjnego. Jednym z podsystemów tak rozumianego systemu jest elektroenergetyczna sieć przesyłowa. W referacie przedstawiono wyniki badań w zakresie modelowania i badania prawidłowości rozwoju systemu za pomocą związania zagadnienia rozwoju z ruchem pierwiastków na płaszczyźnie zmiennej zespolonej s. dla celów obliczeniowych przyjęto uproszczony model prakseologiczny systemu, który po przyjęciu odpowiednich założeń został przekształcony w model cybernetyczny oraz w schemat blokowy a stąd wyprowadzając równanie charakterystyczne otrzymano sztuczny kod genetyczny systemu. Do identyfikacji charakterystyk modelu wykorzystano dane z roczników Statystyki Elektroenergetyki Polskiej. Zmieniając parametry i strukturę systemu, obserwowano przebieg linii pierwiastkowych Evansa. Do badań aplikacyjnych wykorzystano środowisko Matlab i Simulink z takimi przybornikami jak Control System Toolbox, Neural Network Toolbox czy też System Identification Toolbox. Badania są kontynuowane w kierunku bardziej szczegółowego prowadzenia odkryć a pomocą sieci neuronowych samoorganizujących się.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.