Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  eksploatacja instalacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ostatnich latach skład naszych ścieków bardzo się zmienił, a pompowanie ścieków surowych staje się coraz większym wyzwaniem dla zakładów wodno-kanalizacyjnych. Jest to zjawisko powszechnie obserwowane nie tylko w Polsce, ale i całej Europie oraz na świecie. Przyczyn nowych trudności eksploatacyjnych jest kilka, jedne z nich wynikają z pozytywnych działań na rzecz oszczędzania wody, a inne z braku przestrzegania zasad korzystania z kanalizacji. Jednym z czynników wpływających na skład ścieków są nawet zmiany demograficzne.
PL
Poziom zaawansowania urządzeń i systemów HVAC jest obecnie bardzo wysoki i przyłącza się je do spójnego systemu BMS. Najlepsze efekty energetyczne w eksploatacji instalacji wentylacyjnej można osiągnąć dzięki współpracy z innymi instalacjami w budynku.
3
Content available remote Prawne i praktyczne aspekty budowy kanałów wentylacyjnych
PL
W Rynku Instalacyjnym nr 3/2004 (s. 58) rozpoczęliśmy cykl nt. zagadnień związanych z czyszczeniem i prawidłową eksploatacją instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W pierwszej części zawarta została charakterystyka stanu higienicznego instalacji. Obecnie w skrócie zostaną przedstawione metody czyszczenia.
PL
Artykuł ten rozpoczyna cykl nt. zagadnienia czyszczenia i prawidłowej eksploatacji instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Można się spodziewać, że w najbliższych latach kontrola i czyszczenie instalacji stanie się w Polsce koniecznością, tak jak to jest obecnie m.in. w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Japonii. Jednakże względu na brak w Polsce aktów prawnych oraz wytycznych dotyczących czyszczenia i dezynfekcji instalacji klimatyzacyjnych, na razie niezbędne może się okazać zapoznanie z osiągnięciami zagranicznych stowarzyszeń oraz firm, prowadzących taką działalność. Wybrane informacje na ten temat zostaną przedstawione w kolejnych wydaniach Rynku Instalacyjnego.
PL
Instalacje gazowe stanowią element składowy wyposażenia budynków, powinny więc być wykonywane zgodnie z wymogami Prawa budowlanego [1] oraz przepisów wykonawczych wydanych w tym zakresie przez właściwe ministerstwo. Z definicji wynika, że instalacje gazowe to układ przewodów gazowych za kurkiem głównym, spełniający określone wymagania szczelności, prowadzony wewnątrz lub na zewnątrz budynku wraz z urządzeniami do pomiaru zużycia gazu, armaturą i innym wyposażeniem oraz urządzeniami gazowymi zainstalowanymi zgodnie z potrzebami użytkowników i przeznaczeniem budynku [2], Zasady wykonywania instalacji gazowych reguluje Rozporządzenie MGPiB z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (wraz z późniejszymi zmianami) [3].
7
Content available remote Komisje kwalifikacyjne
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.