Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  działalność przewozowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Celem artykułu jest przedstawienie wpływu organizacji zarządzania infrastrukturą na konkurencyjność transportu kolejowego w Polsce. Poruszono w nim zagadnienia dotyczące kwestii oddzielenia infrastruktury kolejowej od działalności przewozowej i jej wpływu na konkurencję na polskim rynku transportowym w odniesieniu do aktualnego modelu zarządzania infrastrukturą kolejową. Wskazano na wady obecnego systemu oraz przedstawiono w sposób ogólny propozycję nowej koncepcji zarządzania infrastrukturą kolejową w Polsce, której podstawowym założeniem jest wzrost konkurencyjności transportu kolejowego w Polsce.
EN
The aim of the article is to present the influence of infrastructure management organization on competitiveness of the railway transport. The question of separation of railway infrastructure from transport activity and its influence on competition in the polish transport market in relation to actual model for rail infrastructure management is raised. The disadvantages of actual system were highlighted and new conception of railway infrastructure management in Poland is put across. Its main premise is the growth of competitiveness of the railway transport.
PL
W artykule dotyczącym wykorzystania narzędzi performance management (Performance Management w zarządzaniu rentownością kursów przewozowych w kontekście krajowych zmian prawnych regulujących publiczny transport zbiorowy. Autobusy 2013, nr 6) autorzy zaprezentowali metodykę wyznaczania przychodów i kosztów, stanowiących podstawę ustalenia rekompensaty za świadczenie usług w publicznym transporcie zborowym. Została ona opracowana w trakcie wdrażania projektu realizowanego w ramach trójstronnych umów stażowych zawartych 1 lipca 2012 r. pomiędzy Staropolską Izbą Przemysłowo-Handlową w Kielcach a PKS w Ostrowcu Św. SA i pracownikami naukowymi dwóch uczelni (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Politechnika Wrocławska). Rezultatem tego projektu jest implementacja instrumentu pozwalającego, przy wykorzystaniu arkusza Excel, na generowanie i prezentację informacji wspomagających podejmowanie decyzji zarządczych w zakresie prowadzonej działalności przewozowej, w tym dotyczących kalkulacji rekompensaty. Niniejszy artykuł jest próbą polemicznego spojrzenia na przyjęte założenia modelu wdrożonego w PKS w Ostrowcu.
PL
Jednym z głównych założeń procesu reformowania transportu kolejowego, realizowanego w krajach europejskich, jest oddzielenie zarządzania infrastrukturą kolejową od działalności przewozowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.