Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dyrektywa unijna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Unia Europejska próbuje uzyskać przewagę konkurencyjną na globalnym rynku dzięki standaryzacji w dziedzinie nie tylko produkcji i wymogów jakościowych, ale również prawa. Dotyczy to także Prawa zamówień publicznych.
PL
W poprzednim numerze "Przeglądu Komunalnego” przedstawiony został obszerny katalog czynów, które w prawie wewnętrznym państw członkowskich UE powinny być uznane za przestępstwa przeciw środowisku w rozumieniu nowej dyrektywy karnej.
PL
Państwa członkowskie UE mają dwa lata na transpozycję unijnej dyrektywy dotyczącej przestępstw przeciw środowisku. Co zmieni nowe prawo?
PL
Kontynuując analizę nowej dyrektywy karnej w sprawach ochrony środowiska, zacząć należy od podania pełnych już danych formalnych dotyczących tego aktu, dyrektywa bowiem została opublikowana. Jest to więc dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1203 z 11 kwietnia 2024 r. w sprawie ochrony środowiska poprzez prawo karne i zastępująca dyrektywy 2008/99/WE i 2009/123/WE (Dz. Urz. UE L z 2024 r. poz. 1203).
PL
W najbliższej kadencji Parlamentu Europejskiego istotnym wyzwaniem będzie kontynuacja wdrażania polityk środowiskowych związanych z ograniczaniem wpływu na zmiany klimatu, adaptacją do zmian klimatu, ograniczaniem zanieczyszczeń (w szczególności tzw. nowych zanieczyszczeń) czy gospodarką o obiegu zamkniętym.
6
Content available remote Autonomiczne wózki jezdniowe AGV. Część II
PL
W drugiej części artykułu omawiamy dyrektywy UE, których wymagania muszą spełniać wózki autonomiczne, oraz wytyczne normatywne dla tych urządzeń.
PL
Kończąc niniejszym tekstem zapoczątkowaną w poprzednich numerach analizę projektu dyrektywy w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Due Diligence Directive - CSDDD, dyrektywa CSDD - dok. Komisji nr 6533/22), warto zwrócić uwagę na proponowane w projekcie obowiązki przedsiębiorstw związane ze stosowaniem środków zapobiegawczych (zaradczych) oraz naprawczych.
PL
Kończąc pełnienie funkcji ministra klimatu i środowiska, dr Michał Kurtyka podkreślił, że jednym z istotnych elementów prac prowadzonych w resorcie było upodmiotowienie odbiorcy indywidualnego energii i danie mu narzędzi, by mógł być silniejszy na rynku energii, bardziej aktywny, lepiej poinformowany. Zaznaczył wówczas, że przygotowany zestaw przepisów "przez lata był przedmiotem dyskusji”.
PL
Kontynuujemy analizę projektu dyrektywy w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju.
10
Content available remote Efektywność energetyczna po nowelizacji
PL
Efektywność energetyczna to kluczowy element polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2002 z dnia 11 grudnia 2018 r. zmieniająca dyrektywę 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej w art. 7 zobowiązała państwa członkowskie do osiągnięcia w latach 2021-2030 oszczędności zużycia energii finalnej, równoważnych corocznym nowym oszczędnościom w wysokości 0,8% średniorocznego zużycia energii finalnej z lat 2016-2018.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.