Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dyrektywa Parlamentu Europejskiego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W związku z koniecznością dostosowania prawa polskiego do wymogów unijnych, w kwietniu br. znowelizowano Kodeks Pracy. Zmiany wynikały z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (2019/1152) w sprawie przejrzystych i przewidywanych warunków pracy w Unii Europejskiej.
PL
Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie (MBP) odpadów to kompleksowy proces przetwarzania, w którym odpady podlegają mechanicznej segregacji powiązanej z biologicznym procesem przetwarzania w procesie kompostowania, stabilizacji czy biosuszenia.
PL
Zmiany w Ustawie z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oczekiwane były z nadzieją, a zarazem z niepokojem. Jakie zatem nastąpiły i co zmieniły w systemie gospodarowania odpadami w Polsce?
PL
W ostatnich miesiącach, w związku z przyjęciem nowej dyrektywy w sprawie zamówień publicznych, odżyła kwestia powierzania do realizacji zadań własnych gminy tzw. podmiotom wewnętrznym. Istnieją bowiem wątpliwości, czy ustawodawca krajowy jest zobligowany do sięgnięcia w prawie krajowym do rozwiązań wskazanych w dyrektywie, a także nie wiadomo, jakie skutki wywoła brak implementacji nowych przepisów.
PL
Niespełna osiem miesięcy potrzebowali posłowie, by uchwalić tak długo oczekiwaną ustawę o odpadach. Stało się to 14 grudnia ub.r. Ten nowy akt prawny (DzU z 2013 r. poz. 21) zaczął obowiązywać 23 stycznia br. Służy on kompleksowemu wdrożeniu do prawa krajowego wymagań wynikających z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. Urz. UE z 22 listopada 2008 r. nr L 312/3).
PL
Kwietniowa nowelizacja Prawa ochrony środowiska (P.o.ś.) znacząco zmieniła przepisy dotyczące ochrony powietrza. Stało sie to za sprawą implementacji do polskiego prawa Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/50/WE z 21 maja 2008 r. w sprawie jakości powietrza i czystego powietrza dla Europy (tzw. dyrektywy CAFE).
PL
Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2008/50/WE w sprawie jakości powietrza i czystego powietrza dla Europy, Polska jest zobowiązana do stosowania wartości dopuszczalnych i docelowych dla określonych zanieczyszczeń w powietrzu. W przypadku niedotrzymania terminu osiągnięcia zgodności z wartościami dopuszczalnymi dla pyłu zawieszonego PM10 Komisja Europejska może wszcząć postępowanie przeciwko krajom członkowskim, z postawieniem przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości włącznie. Dla Polski termin ten upłynął w 2010 r.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.