Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dokumentacja rysunkowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Większość budowli dedykowanych do celów przemysłowych charakteryzuje się niepowtarzalnością oraz złożonością konstrukcji, co wynika z przeznaczenia obiektu czy zastosowanej technologii produkcji o różnym stopniu skomplikowania. Aby osiągnąć sukces w projektowaniu budynków tego typu, należy sprostać wielu wyzwaniom, związanym m.in. ze współpracą pomiędzy różnymi branżami. Aktualnie największą efektywność w tym zakresie zapewnia technologia Modelowania Informacji o Budynku (BIM), która wspomaga projektowanie, montaż, a nawet zarządzanie budynkami. Skierowana jest do wszystkich współpracujących branż, pozwalając na łatwiejszą komunikację oraz dokładniejszą wymianę informacji.
2
Content available remote Kiedy są niezbędne rysunki warsztatowe konstrukcji stalowych
PL
W wielu przypadkach wymagany prawnie zakres rysunkowej dokumentacji projektowej jest niewystarczający do właściwego wykonania i montażu konstrukcji stalowych. W artykule przedstawiono sytuacje, w których wykonanie rysunków warsztatowych jest niezbędne. Ma to szczególne znaczenie w budownictwie energetycznym.
EN
Legally required range of the design documentation drawings is insufficient in many cases for the proper execution and erection of steel structures. The cases, when the execution workshop documentation is necessary are presented in the paper. It is of particular importance in power engineering building.
PL
Omówiono problemy wdrażania systemu CAD w pracowniach projektowych specjalizujących się w tworzeniu dokumentacji rysunkowej konstrukcji żelbetowych. Zwrócono uwagę na konieczność dostosowania uniwersalnych programów do wymagań dotyczących rysunku elementu żelbetowego.
EN
The paper describes selected problems of CAD system implementation in design offices specialized in producing drawings of reinforced concrete structures. It pays attention to the necessity of using third party application customizing based program especially for reinforcement drawings.
PL
Konfiguracja rysunku i projektu polega na dostosowaniu uzyskanej dokumentacji, a także sposobu działania samego programu, do indywidualnych potrzeb projektanta. Konfiguracja rysunku dotyczy struktury charakterystycznej dla wszystkich programów CAD i obejmuje warstwy, style tekstu, wypełnianie przekrojów oraz ogólne wymiary rysunku. Konfiguracja projektu umożliwia wykonanie tego samego profilu w wielu wariantach rysunkowych.
PL
Dane geologiczne stanowią opcjonalne rozszerzenie zawartości profilu podłużnego. Ich umieszczenie na rysunku zależy od lokalnych warunków projektowych. Zagadnienie robót ziemnych zawiera aspekty rysunkowe i obliczeniowe. Rysunek profilu może być wzbogacony o podsypkę, obsypkę oraz odpowiednie opisy i komentarze. Dane potrzebne do obliczeń wyznaczone są przez przebieg profilu. Mogą być uzupełnione o szerokość dna i nachylenie ścian wykopu.
PL
Wyposażeniem sieci są wszelkiego rodzaju obiekty umieszczone w punktach węzłowych trasy profilu. Ich kształty i wymiary są bezpośrednio uzależnione od przebiegu profilu. Rury ochronne i komentarze to dodatkowe, nieuniknione elementy, uzupełniające dokumentację rysunkową projektowanej sieci.
PL
Opracowanie dokumentacji projektu należy zwykle zakończyć wykonaniem odpowiednich wydruków. Obecnie przygotowanie sprzętu komputerowego do drukowania, znajduje się pod coraz większą kontrolą oprogramowania sterującego pracą drukarek i ploterów. Od użytkownika wymagana jest tylko znajomość ustawień oprogramowania branżowego, dotyczących zakresu i zawartości drukowanego materiału.
PL
Obecnie trudno byłoby podważyć korzyści płynące z zastosowania komputerów w projektowaniu. Sytuacje, w których mogą wystąpić pewne trudności w obsłudze programu, dotyczą najczęściej wprowadzania zmian. Jest to jedno z ważniejszych zagadnień praktycznego zastosowania komputerów w opracowaniu dokumentacji projektu.
PL
Usprawnienie wprowadzania danych może polegać na odpowiednim przygotowaniu wartości domyślnych. W ten sposób niektóre pola o charakterze automatycznym otrzymują od razu oczekiwaną wartość. Warto podkreślić, że wszystkie opisane poniżej metody stanowią rozszerzenie standardowego wprowadzania danych i nie muszą być koniecznie stosowane. Niektóre z przedstawionych metod dotyczą tych samych wartości. Z tego powodu warto wybrać z nich tylko te, które są najbardziej wygodne dla użytkownika.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.