Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  documentation management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zakładowa Kontrola Produkcji (ZKP) to system jakości, który jest obligatoryjny dla producentów wyrobów budowlanych. Powinien on być udokumentowany i nadzorowany. Celem autorów, przyjętym w niniejszym opracowaniu, jest identyfikacja uwarunkowań dotyczących dokumentowania ZKP, analogii pomiędzy ZKP a systemem jakości według normy ISO 9001:2015 i innymi regulacjami oraz wskazanie korzyści i trudności związanych z dokumentowaniem działań i ich wyników. Przedstawiona także została propozycja metody dotyczącej zarządzania dokumentacją systemu ZKP, która – zdaniem autorów – może ułatwić mniejszym organizacjom planowanie i realizację działań w tym zakresie. Propozycja ta oparta jest między innymi na wynikach badań empirycznych, które przeprowadzono, by określić potrzeby i problemy dotyczące ZKP występujące w grupie mniejszych producentów wyrobów budowlanych.
EN
Factory Production Control (FPC) is a quality system that is obligatory for manufacturers of construction products. This system should be documented and supervised. The aim of the authors adopted in this study is to identify conditions for FPC documentation, analogies between ZKP and the quality system according to ISO 9001:2015 and other regulations, and to indicate the benefits and difficulties associated with documenting activities and their results. A proposal for a method for documentation management of the FPC system will also be presented, which, in the authors’ opinion, may help organizations plan and implement activities in this area. This proposition is based on the results of empirical research that was carried out to determine the needs and problems related to FPCs in the group of smaller producers of construction products.
PL
Projektowanie wspomagane komputerowo (Computer Aided Design - CAD) jest ważnym narzędziem stosowanym w przemyśle od połowy lat 80., tj. od poczatku istnienia tej techniki. Obecnie nie ma chyba zakładów produkcyjnych, które niewykorzystywałyby techniki CAD do projektowania i symulacji modeli w ramach projektów związanych z konstruowaniem nowych elementów, przeróbkami czy rozbudową. Technika CAD rozwija się z każdym rokiem, zmienia się również sposób wysyłania i rozpowszechniania szablonów CAD. Dawniej dostępne jedynie na życzenie, obecnie szablony CAD znajdują się w bibliotekach online, na stronach producentów oraz na CD-ROM-ach - za darmo i bez potrzeby uzyskania specjalnej autoryzacji. Inżynierowie pracujący w zakładach przemysłowych łatwo mogą uzyskać bezpośredni i szybki do nich dostęp. Szablony przeznaczone do kopiowania są weryfikowane przez producentów, na których profesjonalizmie można polegać. Zastosowanie nowoczesnych form CAD w przemyśle znacznie zwiększa możliwości zakładu.
PL
W niniejszym artykule zwrócono uwagę na stosowanie systemu jakości w zarządzaniu dokumentacją techniczną. Przedstawiono szeroki wachlarz możliwości zapisu czynności projektanta i konstruktora uwarunkowanych przechowywaniem dokumentacji i jej archiwizowaniem, pozwalający na odtworzenie wcześniejszych wersji zapisu rysunku. Zwrócono uwagę na możliwość tworzenia systemu dla małych biur konstrukcyjnych spełniających z powodzeniem wymogi systemu jakości i kontrolowanego dostępu konstruktorów i projektantów do zasobów archiwalnych.
EN
Many firms nowadays use computers techniques in management. This paper concentrate on three systems of managing documentation: paper, hybrid and fully electronically. We compared all those systems and described its advantages and disadvantages. The article describe also possibility of implementation computer systems in quality documentation.
PL
Obecnie wiele firm stosuje w zarzadzaniu techniki komputerowe. Prezentowany artykuł koncentruje się na trzech systemach zarządzania dokumentacją: papierowych, hybrydowych i w pełni elektronicznych. W publikacji znajduje się porównanie wymienionych systemów oraz omówienie wad i zalet każdego z nich. Praca porusza także problematykę implementacji systemów komputerowych w zakresie dokumentacji w systemie zarządzania jakością.
5
Content available remote Aspekty prawne związane z zarządzaniem elektroniczną dokumentacją niejawną
PL
W artykule omówiono zagadnienia związane z elektronicznymi dokumentami niejawnymi. Skupiono się na wymogach prawnych stawianych systemom i sieciom teleinformatycznym wykorzystywanym do przetwarzania i przechowywania dokumentow niejawnych.
EN
This paper describes questions related to non-disclosure electronic documents. The author's attention was focused on the legal requirements which teleinformatic systems and networks used for processing and storage of non-disclosure documents must meet.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.