Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  detektory cyfrowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W praktyce odbiorowej połączeń spawanych lub odlewów z wykorzystaniem metody radiograficznej do oceny ich jakości coraz częściej mamy do czynienia z technikami cyfrowymi, które zastępują technikę błonową. Pojawiło się wiele nowych terminów związanych z rozwiązaniami technicznymi radiografii cyfrowej i wymaganiami jakościowymi. Dlatego warto przybliżyć inspektorom dozoru technicznego (którzy na co dzień nie zajmują się fizycznym wykonywaniem nieniszczących badań radiograficznych) tej nowej techniki, która w obszarze medycyny prawie całkowicie wyparła z użycia błonę radiograficzną.
PL
W praktyce odbiorowej połączeń spawanych lub odlewów z wykorzystaniem metody radiograficznej do oceny ich jakości coraz częściej mamy do czynienia z technikami cyfrowymi, które zastepują techniką błonową. Pojawiło się wiele nowych terminów związanych z rozwiązaniami technicznymi radiografii cyfrowej i wymaganiami jakościowymi. Dlatego warto przybliżyć inspektorom dozoru technicznego (którzy na co dzień nie zajmują się fizycznym wykonywaniem nieniszczących badań radiograficznych) tej nowej techniki, która w obszarze medycyny prawie całkowicie wyparła z użycia błonę radiograficzną.
PL
Opracowano nowe detektory cyfrowe do zastosowań medycznych, które posiadają potencjał zastąpienia błony rentgenowskiej i zrewolucjonizowania techniki radiologicznej. Płaskie panele i płyty obrazowe umożliwiają szybkie ujawnianie radiogramów w krótszym czasie i z większą dynamiką, niż zastosowania błonowe. Właściwości tych detektorów mogą być kontrolowane przez elektronikę i warunki ekspozycji. W literaturze pojawiają się nowe nazwy, jak „radiografia bezpośrednia" i „techniki zastępujące błonę". Podstawową zaletą nowych technik cyfrowych jest możliwość zastosowania procedur cyfrowych do interpretacji obrazu. Inteligentne procedury, które obejmują specjalną geometrię kontroli i kontrolę wielokątową, są stosowane do pomiaru głębokości i kontroli 3-wymiarowej. Radiografia przemysłowa może być zoptymalizowana do wykrywania wad oraz do analizy głębokości wad i do pomiaru kształtu. Równolegle z rozwojem płaskich detektorów panelowych można zauważyć nadzwyczajny wzrost zastosowań tomografii komputerowej (CT). Obecnie także dostępne są mobilne zastosowania CT do wymiarowania wad w elementach linii przemysłowych i rurociągów. Równolegle z rozwojem detektorów 2-wymiarowych ulepszone kamery liniowe otwierają nowe możliwości mobilnych zastosowań w radiologii. Linie z wysokorozdzielczym detektorem i linie zwłocznego całkowania (TDI) przyspieszają zbieranie danych i umożliwiają uzyskanie jakości obrazu odpowiedniej do badania spoin i kontroli produkcji odlewniczej. Wysokiej jakości radiogramy można otrzymać nawet z rurociągów wypełnionych czynnikiem roboczym. Analiza promieniowania rozproszonego i techniki rozproszenia energii dostarczają dodatkowych informacji o składzie chemicznym i strukturze. Zastosowania z podwójną energią prowadzą do wzmocnienia kontrastu dla systemów wieloelementowych oraz kontroli wypełnionych rurociągów i innych zbiorników. Topografia promieniowania rentgenowskiego (RTG) rozproszonego umożliwia obrazowanie struktur mikro- i nano- jako uzupełnienie radiografii absorpcyjnej. Promieniowanie synchrotronowe daje szybką i dokładną informację o własnościach materiału.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.