Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  deposit fee
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
11 maja bieżącego roku minie dokładnie 20 lat od daty wydania Ustawy z 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej. Właśnie ten akt prawny powołał do życia organizacje odzysku oraz rozpoczął żmudny proces wdrażania w Polsce europejskich wymagań w zakresie rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). Czy po blisko dwudziestu latach funkcjonowania tych przepisów mamy powody do świętowania?
PL
Ustawa o zmianie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej (Dz.U. Nr 33, poz. 291) została uchwalona przez Sejm 21 stycznia 2005 r., a weszła w życie 1 kwietnia 2005 r. (art. 2 ustawy nowelizującej).
PL
Nowelizacja ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej, a także regulacje prawne w aspekcie obowiązków przedsiębiorców były głównym tematem spotkania szkoleniowego "Opakowania a środowisko", organizowanego przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań.
PL
Ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, ustawa o obowiązku gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej to bez wątpienia ustawy, których celem nadrzędnym jest ochrona środowiska naturalnego. Ochrona zabezpieczająca środowisko naturalne przed zanieczyszczeniem go przez odpady powstające z opakowań.
PL
Na zlecenie Ministerstwa Środowiska opracowano dokument pt. "Analiza funkcjonowania systemu opłat produktowych i depozytowych w warunkach polskich wraz z propozycjami jego modyfikacji, w tym w zakresie weryfikacji poziomów odzysku i recyklingu oraz stawek opłat produktowych". Zawiera on zalety a przede wszystkim wady i co ważniejsze propozycje zmian obecnie obowiązującego systemu odzysku i recyklingu podmiotów uczestniczących w tymże systemie.
PL
Ustawa z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej nakłada na producentów i importerów opakowań i niektórych produktów użytkowych obowiązek zapewnienia recyklingu i odzysku odpadów powstałych z tych produktów i opakowań.
PL
Obowiązujące od 1 stycznia bieżącego roku nowe przepisy dotyczące postępowania z odpadami obejmują szereg ustaw, wchodzących w skład nowego systemu przepisów ochrony środowiska. Szczególną uwagę należy zwrócić na ustawę o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, nazywaną dalej ustawą o opakowaniach, która nakłada szereg obowiązków na poszczególnych uczestników łańcucha logistycznego opakowań.
PL
Każdy kierowca wie jakim problemem jest wyładowany akumulator, który jest elementem w samochodzie zużywającym się szybciej niż inne części instalacji elektrycznej. Jego prawidłowe funkcjonowanie wymaga regularnej kontroli i uzupełniania elektrolitu, ponieważ zły stan akumulatora wpływa nie tylko na trudności w uruchomieniu silnika, ale daje się we znaki całemu układowi elektronicznemu w pojeździe.
PL
Wchodzący w życie system nowych aktów prawnych dotyczących postępowania z odpadami obejmuje nową ustawę o odpadach (u.o.o.), ustawę o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (u.opak.), ustawę o obowiązkach przedsiębiorców oraz opłacie produktowej i depozytowej (u.opak.), a także istotnie znowelizowaną ustawę o utrzymaniu porządku i czystości. Akty te wchodzą w skład całego nowego systemu przepisów ochrony środowiska i stąd są bardzo powiązane ustawą ogólną (P.o.ś), o charakterze "ustawy-matki", w której zawarte są podstawowe zasady i reguły wspólne dla wszystkich elementów środowiska.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.