Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  deponowanie odpadów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 1996 r. (u.c.p.g.) była w warunkach krajowych ważnym aktem prawa. W tamtych latach stanowiła ona odważne otwarcie drogi do nowoczesnej gospodarki odpadami komunalnymi. Dostrzegając wolny rynek, ustawodawca określił zasady i ramy, w których powinna się rozwijać gminna gospodarka odpadami, a samorządy mogły – na gruncie ówczesnej ustawy – wdrażać nowe i efektywne rozwiązania. Praktyka pokazała jednak, że głównym polem aktywności gmin w Polsce stało się zapewnienie miejsc do deponowania odpadów.
PL
Nieprawidłowe deponowanie odpadów na powierzchni ziemi - pomijając przypadek nieodpowiedniej eksploatacji legalnego składowiska odpadów - może przybierać różną postać. Może być zakwalifikowane jako nieprawidłowe magazynowanie (np. bez wymaganej decyzji lub z naruszeniem jej warunków) lub nieprawidłowy odzysk. Najczęściej jednak będziemy mieli do czynienia z tzw. składowaniem odpadów w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym, w rozumieniu art. 293 ust. 3 ustawy Prawo ochrony środowiska (P.o.ś.).
PL
W artykule przedstawiono mechanizm zmian zachodzących w bryle składowiska odpadów górnictwa węglowego w wyniku procesów technologicznych związanych z reeksploatacją i ponownym deponowaniem odpadów na przykładzie składowiska KWK "Anna" w Bukowie.
EN
In the paper, the mechanism of hydrogeochmical transformations of pore solution along vertical profiles of a coal mining waste dump, which resulted from technological processes of coal re-extraction and re-disposal by physico-chemical method, was exemplified in the Bukow coal mining waste dump.
PL
Po Zakładach Chemicznych w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim, pozostał na bramie stalowy szyld z lat 20. minionego stulecia oraz 2,5 mln ton niebezpiecznych odpadów, zgromadzonych na wielohektarowym terenie. Wszystkie obiekty z fabrycznego kompleksu zostały wyburzone. Stopień ich skażenia przekraczał wielokrotnie dopuszczalne normy. Podobnie jest z terenem, na którym były zlokalizowane budynki i zwałowiska z toksycznymi odpadami.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.