Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dangerous waste management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Telefony komórkowe podbiły świat w niezwykle krótkim czasie. Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez tych urządzeń.
PL
Zakłady mięsne prowadzą działalność gospodarczą w zakresie rozbioru i przetwórstwa mięsa, zarówno wieprzowego, wołowego, jak i drobiu. W wyniku tej działalności wytwarzane są odpady niebezpieczne oraz inne niż niebezpieczne.
PL
Przy prawidłowo prowadzonej gospodarce materiałowej zakupione substancje powinny zostać całkowicie wykorzystane. Tak więc jednym z podstawowych odpadów powstających w związku ze stosowaniem odczynników chemicznych czy to do celów badawczych, czy dydaktycznych, czy też produkcyjnych, są zużyte opakowania, bardzo często wykazujące cechy odpadu niebezpiecznego. Wiąże się to z określonymi problemami i obowiązkami, a dobra znajomość przepisów oraz zasad postępowania może w znacznym stopniu przyczynić się zarówno do unikania zbędnych kosztów, jak i do maksymalnego ograniczenia zagrożeń dla ludzi i środowiska.
PL
Postępowanie z azbestem, czy to w formie wyrobów czy odpadów, regulowane jest kilkunastoma aktami prawnymi. Przepisy te oraz zasady z nich wynikające były wielokrotnie i obszernie omawiane na łamach "Recyklingu" (m.in. nr 3-9 z 2003 r.). Nadal jednak pozostaje wiele kwestii do wyjaśnienia, szczególnie w związku z ciągłymi zmianami i nowelizacjami przepisów.
PL
W celu ochrony przed szkodliwym wpływem substancji niebezpiecznych na nasze zdrowie i na środowisko naturalne wprowadzono szereg przepisów określających zasady postępowania z tymi substancjami praktycznie na każdym etapie ich "życia", tzn. produkcji, wykorzystania i zagospodarowania pozostałości. Jak jednak przedstawia się problem postępowania z substancjami i preparatami niebezpiecznymi oraz powstającymi w wyniku ich użytkowania odpadami w działalności dydaktyczno-wychowawczej szkół? Czy istotny jest także problem opakowań pozostałych po substancjach chemicznych, użytych do eksperymentowania?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.