Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  czytniki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Znaczniki RFID z dużą pamięcią
PL
Ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstw produkcyjnych jest prowadzenie zapisów dotyczących serwisów przeglądów, remontów i napraw parku maszynowego. Przedsiębiorstwa zmagają się z problemem, jakim jest zapewnienie pełnej identyfikacji i identyfikowalności komponentów, podzespołów i zespołów. Od lat rozwijana jest bardzo ciekawa technologia identyfikacji radiowej (ang. Radio Frequency Identification - RFID). Jest ona powszechnie spotykana m.in. w handlu (zabezpieczenie przed kradzieżą) czy bankowości (zbliżeniowe karty płatnicze). Ma ona również szereg ciekawych zastosowań w praktyce przedsiębiorstw produkcyjnych. Stosuje się ją też w magazynach, w śledzeniu produkcji w toku, a także w gospodarce remontowej.
2
Content available remote Pasywnie zasilane nośniki danych, czyli RFID w przemyśle
PL
W artykule skupię się na pasywnych transponderach RFID, które ze względu na brak własnych źródeł zasilania są najbardziej obiecującą odmianą tej technologii. Umożliwiają daleko posuniętą miniaturyzację - np. Hitachi zaprezentowało tagi o wymiarach poniżej 50 na 50 mikrometrów. Ich właściwości fizyczne umożliwiają też tanią produkcję elastycznych tagów, które można np. wmontować w kartkę papieru, zachowując zasięg odczytu i zapisu rzędu kilkudziesięciu centymetrów. Omawiane w tekście cechy i przykłady zastosowań dowodzą, że RFID to technologia tania, niezawodna i bardzo często bezobsługowa, a pojawiające się innowacje dowodzą, że zakres jej zastosowań ciągle się rozszerza.
3
Content available remote RFID w praktyce
PL
Technologie RFID (Radio Frequency Identification) stosowane są zasadniczo w dwóch głównych, bardzo szeroko określonych obszarach: identyfikacji oraz lokalizacji praktycznie dowolnych obiektów w dowolnym obszarze gospodarki. Zastosowanie tej technologii można już powszechnie spotkać na każdym szczeblu gospodarczym - od zastosowań konsumenckich, sieci handlowych, logistyki, transportu, aż po przeznaczenie stricte przemysłowe. Należy również dodać, że ze względu na specyfikę działania tego typu systemów są one w pełni automatyczne i pozwalają na poprawę efektywności oraz niezawodności realizacji wielu różnych procesów.
PL
Artykuł analizuje techniki ADC, czyli Automatic Data Capture w organizacji przepływu materiałów przez magazyn. Dokładniej zostały opisane kody kreskowe oraz narzędzia odczytujące je. Opisując urządzenia odczytujące kody kreskowe szczególnie zwrócono uwagę na coraz szersze zastosowanie narzędzi sztucznej inteligencji w technikach ADC.
EN
The paper is presenting basic information about the techniques the automatic data capture in the organization of the flow of materials through the warehouse. More precisely described bar codes and tools reading them out stayed. Describing devices reading bar codes out peculiarly they signalered the artificial intelligence usually for more and more wide applying tools in ADC techniques.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.