Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  cyfryzacja gospodarki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
The article considers modern approaches to methods of personnel management in the context of digitalization of the economy. It was analysed and considered of definitions of the concept of “recruitment” and modern approaches to recruitment in the conditions of digitalization. It was analyzed the foreign experience of the European Union countries on the transformation of the principles of personnel management, which allows to form the most effective modern tools and methodology of personnel management. It was carried out of world recruitment tendencies, which allowed to draw a conclusion about the concentration of this type of business in large network agencies, while preserving local recruitment markets. It was concluded that the field of recruitment is becoming more popular in the online environment, which encourages recruitment agencies to transition to the digital economy. The analysis shows that recruitment through online tools is becoming increasingly popular. Research demonstrates the widespread use of SMM promotion strategies in recruitment, which is becoming the most common tool in the future. It was determined the specific features of recruitment methods through SMM. It was conducted to implement online recruitment activities, a SWOT analysis, the results of which allowed to form recommendations for the use of personnel management methods in the context of digitalization.
PL
Artykuł rozważa nowoczesne podejścia do metod zarządzania personelem, w kontekście cyfryzacji gospodarki. Przeanalizowano i uwzględniono definicje pojęcia „rekrutacja” oraz nowoczesne podejścia do rekrutacji, w warunkach cyfryzacji. Przeanalizowano doświadczenia zagraniczne krajów Unii Europejskiej w zakresie transformacji zasad zarządzania personelem, co pozwala na kształtowanie najefektywniejszych, nowoczesnych narzędzi i metodologii zarządzania personelem. Odwołano się do światowych tendencji rekrutacyjnych, co pozwoliło wyciągnąć wniosek o koncentracji tego typu działalności w dużych agencjach sieciowych, przy zachowaniu lokalnych rynków rekrutacyjnych. Stwierdzono, że dziedzina rekrutacji staje się coraz bardziej popularna w środowisku internetowym, co zachęca agencje rekrutacyjne do przejścia na gospodarkę cyfrową. Z analizy wynika, że rekrutacja poprzez narzędzia internetowe, staje się coraz bardziej popularna. Badania wskazują na powszechne stosowanie strategii w rekrutacji promocji SMM, która stanie się w przyszłości najpowszechniejszym narzędziem. Określono specyfikę metod rekrutacji poprzez SMM. Przeprowadzono ją w celu wdrożenia działań rekrutacyjnych online, analizę SWOT, której wyniki pozwoliły na sformułowanie rekomendacji stosowania metod zarządzania personelem, w kontekście cyfryzacji.
PL
Wydawałoby się, że wraz z postępującą od dekady cyfryzacją gospodarki nie pozostało już wiele strategicznych dla kraju i środowiska branż, które byłyby na nią odporne. Sytuacja wygląda zgoła inaczej w przypadku branży gospodarki odpadami i recyklingu. Procesy handlowe i logistyczne, które już dawno zostały zautomatyzowane, w pozostałych gałęziach gospodarki, w przypadku odpadów nadal odbywają się w bardzo tradycyjny i nie do końca efektywny sposób, opierający się na relacjach, nieprzejrzystości marż i nieznajomości szerszej perspektywy rynku.
PL
Jesteśmy dziś świadkami cyfrowej transformacji, która stopniowo zmienia nasz świat. Staramy się nadać temu etykiety, na przykład Przemysł 4.0. Ale w sumie sprowadza się to do tego, że w dzisiejszych czasach konkurencyjność gospodarki związana jest z wykorzystaniem wiedzy. Produkcja to nie są już tylko pracownicy fizyczni. Gospodarka przekształca się, a to pociąga za sobą zmiany w przemyśle, w wymaganiach odnośnie do kompetencji pracowników itd. Przez ostatnie 30 lat słowem kluczem w gospodarce była „efektywność”. Era efektywności – zarządzania poprzez cięcie kosztów – kończy się. W dzisiejszych czasach, pomimo wielkich nakładów, poprawa efektywności staje się coraz mniejsza, a oczekiwania rosną i konkurencja się wzmaga.
4
Content available Coworking – nowa forma pracy w gospodarce cyfrowej
PL
Postępująca cyfryzacja gospodarki doprowadziła do znacznych zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i powstania nowych, elastycznych form pracy, takich jak praca tymczasowa, telepraca, czy coworking. Niniejszy artykuł stanowi próbę usystematyzowania istniejącej wiedzy na temat coworkingu. Chodzi w szczególności o odpowiedź na pytania: Czym jest coworking? Jaka jest jego istota? Co wyróżnia coworking spośród innych nowych, elastycznych form pracy?
EN
The ongoing digitalisation of the economy has revolutionised the way how the enterprises operate. As a result new, flexible forms of work, such as contingent work, telework or coworking have emerged. The aim of this paper is to systematize the existing knowledge about coworking. In particular, by answering the following questions: What is coworking? What is its essence? What distinguishes coworking from other new, flexible forms of work?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.