Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  construction isolation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule zwrócono uwagę na różnice w wymaganiach dotyczących minimalnej grubości izolacji i podjęto próbę ujednolicenia wymogów. Omówiono także właściwości materiałów stosowanych do izolacji technicznych.
EN
The articles focuses on differences found in minimum insulation thickness requirements and undertakes the task of harmonising the requirements. It also presents he properties of materials used in technical insulations.
PL
Podstawowym sposobem ograniczenia energochłonności budynków podczas ich eksploatacji jest zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania. Jest to jeden z priorytetów polityki we współczesnym świecie, a także jeden z elemen.tów wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju, która polega na oszczęd.nym wykorzystaniu surowców energetycznych oraz na ochronie środowiska naturalnego człowieka w celu zachowania tych dóbr dla przyszłych pokoleń.
PL
Ze względu na przyszłe koszty eksploatacji budynku bardzo ważne jest po.prawne zaprojektowanie izolacji cieplnej przegród zewnętrznych. Dobór izolacji cieplnej powinien być przedmiotem analizy ekonomicznej, która ma za zadanie wskazać optymalną, a więc najbardziej opłacalną grubość materiału izolacyjnego w przegrodzie.
PL
Wprowadzony do koncepcji modernizacyjnych aspekt energetyczny uzasadnił i ułatwił zintegrowanie architektury z naturą. Rośliny stały się jednym z elementów funkcjonowania budynku.
PL
Plan miasta przez wiele lat służył mieszkańcom, a jednocześnie na przestrze.ni wieków ulegał przeobrażeniom z uwagi na pojawiające się nowe potrzeby. Obok miasta starego wyrastało nowe, dawne przedmieścia stawały się dzielnicami, miasto wchłaniało okoliczne wsie. Na historyczny układ ulic i rynku nakładał się nowy plan komunikacyjny, który spajał nowe ze starym. Wartość historyczna, estetyczna i humanistyczna tak tworzonej przestrzeni jest nie do przecenienia.
PL
Obiekty zawsze byty odnawiane, ale obecna skala remontów i adaptacji jest nowym wyzwaniem. Zmiany w sposobie użytkowania i przekształcenia nie mogą być rozumiane jako procesy peryferyjne. W trakcie remontów kompleksowych i adaptacji należy uwzględnić m.in. założenia związane z ochroną cieplną budynków, o ile proponowane rozwiązania architektoniczno-budowlane uzy.skają akceptację konserwatora zabytków. Zagadnienie jest złożone, ponieważ punktem wyjścia odnowy zabytkowych elewacji jest zachowanie jej pierwotnego wyglądu, z uwzględnieniem dbałości o jej detal i tektonikę. Ze względu jednakże na wagę problemu związanego z energooszczędnością podejmowa.ne są próby pogodzenia tych sprzeczności.
7
Content available remote Ocena wpływu termoizolacji na nośność pokrycia z blachy trapezowej
PL
Belki stalowe z profili cienkościennych o różnych kształtach przekroju poprzecznego są obecnie bardzo często stosowane jako elementy podparcia nowoczesnych pokryć z blach trapezowych. Pokrycie mocowane jest zwykle bezpośrednio do górnych stopek kształtowników, podczas gdy ich stopki dolne pozostają swobodne. Płatwie śrubowane są w średnikach do głównych elementów nośnych układu konstrukcyjnego. W tego typu rozwiązaniach istotną rolę odgrywa współpraca elementów belka-blacha [1, 2, 3, 4, 5]. Bezpośrednie przyleganie blach pokrycia do stalowych elementów wsporczych prowadzi jednak do powstawania mostków termicznych.
8
PL
Dbałość o ochronę środowiska, a także poprawę jakości życia ludzi nakazu.je prowadzenie prawidłowej gospodarki odpadami, co sprowadza się przede wszystkim do odzysku surowców dzięki zastosowaniu recyklingu i unieszkodliwiania tych odpadów, których ponowne wykorzystanie nie jest możliwe. Działem gospodarki o największym potencjale wykorzystania odpadów jest sektor budownictwa i produkcji materiałów budowlanych. Szczególnie ważna wydaje się możliwość wykorzystania materiałów odpadowych w budownictwie przez ponowne zastosowanie przydatnych konstrukcyjnie elementów [reusing] lub zastosowanie surowcowe jako składników do produkcji nowych elementów budowlanych (recykling].
9
PL
W 1. części artykułu [1] została scharakteryzowana technologia produkcji materiałów ceramicznych, kruszyw, spoiw, zapraw, tynków, betonu, materiałów izolacyjnych, bitumicznych i innych pod kątem ich właściwości, które polepszają się po zastosowaniu do ich wytwarzania materiałów odpadowych. Podczas realizacji procesu produkcyjnego pojawia się jednak pytanie: czy nowo powstały materiał będzie dobrej jakości? Nie bez znaczenia są również koszty związane z jego otrzymywaniem.
10
Content available remote Korek w izolacjach budowlanych
PL
Korek to materiał izolacyjny pochodzenia naturalnego. W budownictwie z powodzeniem sprawdza się jako izolacja cieplna i akustyczna.
11
Content available remote Ciepłochronne stropodachy pełne o drewnianej konstrukcji i małym nachyleniu
PL
W budynkach ogrzewanych o małej i średniej kubaturze często stosowanym rozwiązaniem stropodachu są dachy płaskie z ociepleniem ułożonym na drew.nianej konstrukcji nośnej. Aby taka konstrukcja była niezawodna w eksploatacji, musi być odpowiednio zaprojektowana - o właściwej kolejności warstw, z odpowiednim ociepleniem przegrody - oraz poprawnie wykonana, zwłaszcza w rozwiązaniach detali.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.