Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  communications infrastructure
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Nowa polityka transportowa Unii Europejskiej z 2011 roku wyznaczyła państwom członkowskim dalekosiężne cele. Nawet biorąc pod uwagę zapisy zawarte w bloku optymalizacji działań multimodalnych łańcuchów logistycznych (np. do 2030 roku 30% drogowego transportu towarów na odległościach większych niż 300 km należy przenieść na inne środki transportu, np. kolej lub transport wodny, zaś do 2050 roku powinno to być 50%), należy stwierdzić, że rola infrastruktury transportu kolejowego wzrasta. Natomiast niezbędnym warunkiem funkcjonowania przewozów w ogóle jest istnienie wysokiej jakości infrastruktury, w tym transportu kolejowego, mającej wpływ na konkurencyjność tej gałęzi transportu i wymianę międzynarodową w skali europejskiej. Aby zrealizować cele wyznaczone przez UE, należy więc rozbudować stosowną infrastrukturę.
2
Content available Linia metra nr 4 w Sao Paulo
PL
Sao Paulo o powierzchni niewiele większej od województwa opolskiego zamieszkuje 10-krotnie więcej ludności. Mamy więc tu do czynienia z ogromnym obszarem oraz populacją. Kolejny aspekt to rzeźba terenu - największe miasto Brazylii leży na wysokości 700-900 m n.p.m., a lokalne różnice wysokości są w wielu miejscach bardzo duże.
3
Content available Infrastruktura Polska 2011
PL
26 stycznia 2011 r. w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja Infrastruktura Polska 2011, zorganizowana przez Executive Club i Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Infrastruktury, partnerem merytorycznym był Polski Kongres Drogowy.
PL
"Artykuł dotyczy materiałów, z których budowane są przepusty komunikacyjne z wykorzystaniem elementów masywnych, pracujących w gruncie w sposób zbliżony do sztywnego, czyli rur betonowych, polimerobetonowych oraz kamionkowych."
5
Content available remote Przepusty w infrastrukturze komunikacyjnej - cz. 6
PL
Gama materiałów wykorzystywanych do budowy przepustów jest bardzo szeroka. Dlatego też problematyka ta podzielona została na dwie części. W pierwszej części omówiono zagadnienia wstępne dotyczące materiałów oraz skupiono się na elementach bazujących na wykorzystaniu materiałów mineralnych [1]. W niniejszym artykule opisano natomiast materiały stosowane do budowy przepustów podatnych, czyli konstrukcji gruntowo-powłokowych wykorzystujących tzw. zjawisko przesklepienia.
6
Content available remote Przepusty w infrastrukturze komunikacyjnej
PL
Tematykę związaną z tytułowym zagadnieniem autorzy sukcesywnie przedstawiają na łamach "Nowoczesnego Budownictwa Inżynieryjnego" od marca 2008 r. Niniejszy cykl ma stanowić kompendium wiedzy o tej często niedocenianej dziedzinie budownictwa komunikacyjnego jakimi są konstrukcje przepustów.
7
Content available remote Loża ekspertów : przepusty w ciągach komunikacyjnych
PL
Przepusty stanowią najliczniejszą grupę obiektów mostowych. Tylko na polskich drogach jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Choć jako budowle inżynierskie nie mogą porównywać się z mostami, to jednak odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu infrastruktury komunikacyjnej. Ich znaczenie będzie nadal rosło przede wszystkim ze względu na przepisy ochrony środowiska. Zgodnie z tradycją, do Loży ekspertów zaprosiliśmy uznanych specjalistów budownictwa, prosząc o odpowiedź na pytania dotyczące przepustów w Polsce, a mianowicie: jakie jest znaczenie przepustów dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w naszym kraju, jaki jest stan techniczny krajowych przepustów w ciągach komunikacyjnych oraz jak będzie przebiegał rozwój techniczny konstrukcji przepustów w przyszłości. Swe opinie wyrazili: prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski, prof. UZ, dr hab. inż. Adam Wysokowski, dyr. Marek Tracichleb, dyr. Lech Skomorowski, a także dyr. Robert Kaszewski.
8
Content available remote Kosze gabionowe Betafence
PL
Betafence, światowy lider w produkcji ogrodzeń, systemów detekcji oraz kontroli dostępu, oferuje również szeroki asortyment koszy gabionowych. Gabiony Betafence produkowane są ze zgrzewanych siatek, które można wypełniać różnymi materiałami. Znajdują one zastosowanie głównie jako mury oporowe, ściany wolnostojące oraz elementy architektury w szeroko pojętej infrastrukturze komunikacyjnej. Są też wykorzystywane przy urządzaniu ogrodów i terenów zielonych.
9
Content available remote Eurokody w mostownictwie
PL
11 marca 2009 roku, w Żmigrodzie-Rawiczu odbyło się szkolenie na temat eurokodów w infrastrukturze komunikacyjnej.
10
Content available remote Przepusty w infrastrukturze komunikacyjnej - cz.4
PL
Artykuł dotyczy przepustów nowoczesnych, ich zastosowania, charakterystyki konstrukcji oraz sposobu ich wzmacniania. Przepusty nowoczesne są coraz częściej stosowane w budownictwie, ze względu na ich funkcjonalność i trwałość.
11
Content available remote Projektowanie, budowa i utrzymanie przepustów
PL
Sprawozdanie z VIII Świątecznej Drogowo-Mostowej Żmigrodzkiej Sesji Naukowej, która odbyła się 13 grudnia 2007 r. w Żmigrodzie. Sesja poruszyła zagadnienie przepustów w infrastrukturze komunikacyjnej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.