Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  cięcie 3D
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Analiza możliwości cięcia laserowego 3D za pomocą lasera gazowego CO2
PL
Czy maszyny do cięcia, które stosują lasery gazowe CO2, mogą być stosowane do innowacyjnych procesów, jak cięcie 3D? Mimo coraz częstszego stosowania innych modeli, jak lasery na ciele stałym czy diodowe, lasery gazowe wciąż dają wiele możliwości.
2
Content available remote Robotic welding on tube nodes
EN
Hollow-profile structures are significantly more stable than structures made using open pro-files, which is the main reason for their use in truss and truss-like structures. The node inter-sections of such structures requires three-dimensional curved welded joints. Small and medium-sized enterprises usually weld tubular frame and truss structures manually, which is highly time-consuming and cost-intensive. In addition, this method requires person-nel with corresponding qualifications to carry out the work as the welders need to adapt to constantly changing conditions in weld preparation and welding position, which obviously requires intensive training. Replacing this manual activity by mechanised welding processes would provide great relief to welders.
PL
Konstrukcje inżynierskie wykonane z kształtowników o przekroju zamkniętym wykazują znacznie większą stabilność niż konstrukcje wytworzone z profili otwartych. Węzły konstrukcyjne tego rodzaju ustrojów wymagają połączeń spawanych o krzywoliniowej trajektorii usytuowanej w przestrzeni. Spawanie ram i kratownic z profili o przekroju zamkniętym wytwarzanych w małych i średnich przedsiębiorstwach prowadzone jest zazwyczaj w trybie ręcznym, co jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Wymaga też personelu o odpowiednich kwalifikacjach. Spawacze muszą dostosowywać się do stale zmieniających się warunków zarówno w odniesieniu do przygotowania złączy, jak i pozycji spawania. Wymaga to intensywnego szkolenia. Zastąpienie zatem spawania ręcznego procesem zmechanizowanym odciążyłoby spawaczy w sposób znaczący.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.