Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  building requirement
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zagrożenia powodowane przez azbest w remontowanych i modernizowanych budynkach
PL
Z doświadczeń ITB wynika, że nadzorcy i właściciele obiektów budowlanych, na których stosowano azbest, często nie znają skutków jego szkodliwego oddziaływania na zdrowie. Ta niewiedza przekłada się później przy rozbiórkach i modernizacjach na niekontrolowaną emisję cząstek tego minerału do otoczenia. Autor, nawiązując do wskazanych przez siebie przypadków, odnosi się do niewłaściwych działań, zwraca przy tym uwagę na odpowiednią organizację prac remontowo-budowlanych z wykorzystaniem właściwej techniki i specjalistycznych narzędzi pracy. Przedstawia też zakres obowiązków wykonawców przy demontażu azbestu i uzupełnia informacje odnoszące się do konieczności przeprowadzenia badań zanieczyszczenia powietrza pyłem azbestowym w różnych fazach demontażu.
PL
W artykule przeanalizowano zapisy norm i zaleceń dotyczących izolacji cieplnej w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplania. Zwrócono uwagę na metody badań i wymagania wobec wyrobów, których głównym przeznaczeniem jest wytworzenie na ścianie budynku oporu dla przepływającego ciepła pomiędzy pomieszczeniem mieszkalnym a otoczeniem. Zauważono potrzebę aktualizacji wymogów ustalonych w normie PN-B-20132 [1] dotyczących wyrobów styropianowych oraz rozszerzenia zakresu ich zastosowań.
3
Content available remote Energooszczędne budownictwo – luksus czy konieczność?
PL
Dylemat postawiony w tytule publikacji jest szczególnie istotny w obliczu wciąż rosnących cen nośników energii. Jej autor na podstawie danych liczbowych dowodzi, że warto podejmować działania na rzecz budownictwa energooszczędnego. Podążając „ścieżką” administracyjną, omawia wymagania wynikające z prawa budowlanego i zapisów zawartych w europejskich dyrektywach dotyczących sfery projektowania budynków, przybliża oczekiwania deweloperów i inwestorów oraz podaje przykłady dobrych, sprawdzonych rozwiązań. Jedną z takich dróg zmian na lepsze może się okazać bliskie w czasie wprowadzenie przepisów o certyfikacji energetycznej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.