Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  budynki modernizowane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Na rynku istnieje grupa rozwiązań grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, które mają sprostać nie tylko szczególnym wymaganiom technicznym, ale także związanym z przeznaczeniem danego budynku oraz jego architekturą i wystrojem wnętrz.
2
Content available remote Jakość powietrza w budynkach modernizowanych
PL
Problemy z jakością powietrza w pomieszczaniach są dość powszechnym zjawiskiem. Niestety zazwyczaj w trakcie prac modernizacyjnych i po ich zakończeniu wyraźnie się nasilają. W artykule przedstawiono potencjalne przyczyny, jakie mogą prowadzić do tego zjawiska zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Szczególną uwagę zwrócono na modernizacje budynków w ramach kampanii zmierzających do drastycznego ograniczenia zużycia energii. Projekty pilotażowe zrealizowane w wielu krajach wykazały jednak, że możliwe jest zapewnienie wysokiej jakości powietrza nawet w budynkach modernizowanych do standardu zeroenergetycznego - ZEB. Polska niestety nie ma dużych doświadczeń w tej dziedzinie. Konieczny jest intensywny transfer wiedzy z krajów o znacznie bogatszych doświadczeniach. W artykule przedstawiono prostą analizę SWOT podstawowych technologii i przedsięwzięć służących do kształtowania jakości powietrza wewnętrznego. Zwrócono także uwagę na malejące koszty prostych monitorów jakości powietrza, które mogą ostrzegać użytkowników w czasie rzeczywistym i znacznie ograniczyć liczbę poważnych zagrożeń dla ich zdrowia i życia.
EN
Indoor air quality issues are relatively common. Unfortunately, they tend to become even more pronounced during and after upgrading works. The article presents the potential causes of this occurrence in residential buildings as well as public function buildings. Special emphasis is on building upgrading campaigns aimed at a dramatic reduction of energy consumption. Pilot project executed in many countries have demonstrated that high quality of air can be assured even in buildings modernized to zero-energy level (ZEB). Unfortunately, Poland does not have a lot of experience in the field. Extensive knowledge transfer from countries with significantly richer experience is necessary. The paper presents a simple SWOT analysis of basie technologies and projects used to determine the quality of indoor air. Attention is also drawn to the decreasing costs of simple air quality monitors capable of warning users in real time and hence significantly reducing the incidence of serious health and life hazards.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.