Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  branża grzewcza
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Czy nam się to podoba, czy nie - stoimy u progu rewolucji na rynku technologii grzewczych. Polska branża producentów urządzeń grzewczych może w niej odegrać istotną rolę. Wymaga jednak wsparcia w procesie transformacji. Tak samo jak rozwijający się w Polsce rynek technologii niskoemisyjnych. Wskazuje na to obszerny raport przygotowany przez ekspertów branżowych na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii* Zawarto w nim zalecenia i rekomendacje dotyczące działań i kierunków rozwoju polskiego rynku niskoemisyjnych technologii grzewczych do 2030 r., w szczególności pomp ciepła i urządzeń na biomasę. Sprawdźmy zatem, jakie są potrzeby, możliwości i oczekiwania w odniesieniu do technologii pomp ciepła.
PL
„Jasny gwint!" - to powszechne, choć niesprawiedliwe, powiedzenie o znaczeniu negatywnym, w którym głównym bohaterem jest gwint, świadczy jednak o popularności użytecznego wynalazku z IV w p.n.e. Skądinąd są także relatywnie bardziej pozytywne skojarzenia, takie jak: „pociągnąć z gwinta", co w tłumaczeniu oznacza „napić się z butelki". Wracając do meritum - sprawdźmy, co o gwincie dziś wiadomo w kontekście instalacji.
PL
Firma posiadająca samochód ze specjalistyczną zabudową i oklejony własnymi reklamami wzbudza zaufanie klientów. Co więcej, korzystanie z samochodu wyposażonego w specjalistyczną zabudowę skraca czas wykonania usługi.
PL
Polska w 2014 r. wyeksportowała do Niemiec produkty dla branży instalacyjno-grzewczej o wartości około 175 mln euro. To bardzo dobry wynik. I choć część tych wyrobów jest produkowana w Polsce przez zagraniczne koncerny i pod ich markami wysyłana do Niemiec, nie umniejsza to szans polskich producentów, chcących samodzielnie zaistnieć na rynku niemieckim. Do takich działań trzeba się jednak dobrze przygotować.
PL
Ciągły rozwój technologii grzewczej wpływa na zmianę jakości i struktury oferty rynkowej producentów z branży. Jednocześnie - rośnie świadomość energetyczna oraz wymagania w zakresie komfortu i estetyki we wszystkich grupach klientów. Dzięki tym zmianom, dziś śmiało można już powiedzieć, że tradycyjne kotłownie, w których instalacje często robiono z tego, co udało się „załatwić”, a plątanina rur przypominała spaghetti na talerzu i to nie jednego rodzaju, w szybkim tempie odchodzą do lamusa.
PL
Od co najmniej kilku lat branża grzewcza jest na etapie, któremu towarzyszy hasło „modernizacja”. Początkowo były to akcje polegające na modernizacji kotłowni wykonanych tuż po przemianach ustrojowych, a obecnie mamy działania związane z gospodarką niskoemisyjną i koniecznością poprawy jakości powietrza. Uruchamiane są też specjalne fundusze i programy, które takie działania wspierają.
PL
Dziś można się spotkać z co najmniej kilkoma materiałami używanymi do budowy kotłów- i bardzo często przywołuje się je przy porównywaniu różnych urządzeń, wymieniając ich cechy szczególne. Jest zatem stal szlachetna, kwasoodporna (1.4571, 1.4306, 1.4404, 1.4162), jest także stop aluminium i krzemu. Jednakże najważniejszą rolę jeśli chodzi o uzyskanie obecnego poziomu technicznego kotłów do domów indywidualnych zdecydowanie odegrała stal szlachetna. Mało kto zdaje sobie sprawę, że stosuje się ją w kotłach już blisko 50 lat!
PL
Zdajemy sobie sprawę z dużego potencjału energii, jaka dociera do nas ze Słońca, ale czy wiemy, że obszary pustynne na Ziemi absorbują jej w ciągu sześciu godzin więcej, niż ludzie zużywają przez cały rok? - To naturalny megaabsorber! Świadomość tego zjawiska niewątpliwie miała wpływ na kierunki prac badawczych i rozwój technologii związanych z efektywnym pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii słonecznej w celach praktycznych.
PL
Rynek niemiecki w branży instalacyjno-grzewczej i chłodniczej należy bezspornie do największych w Europie. To tam swoje siedziby ma większość znanych w Polsce producentów urządzeń grzewczych i chłodniczych. Jednocześnie rynek ten wydaje się w dalszym ciągu chłonny i zdolny do przyjęcia urządzeń dobrej jakości przy korzystnym poziomie cenowym, choć nie oznacza to, że wejście na rynek niemiecki jest łatwym przedsięwzięciem.
EN
The main aim of this paper is to analyse the heating installations market in the macroenvironmental context. In this paper the objectives of the macroenvironment analysis will be presented and the current state of the HVAC branch in our country will be assessed. Finally, the PEST analysis will conclude all the considerations.
PL
Celem powyższego artykułu jest analiza polskiego rynku instalacji grzewczych w kontekście makrootoczenia. Zostaną zaprezentowane główne założenia analizy makrootoczenia, a także oceniony zostanie obecny stan branży grzewczej. Rozważania podsumowane będą analizą PEST.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.