Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  branża ciepłownicza
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Miasta i gminy coraz częściej inwestują w rozwiązania o różnej skali umożliwiające dekarbonizację systemu ciepłowniczego. Istotną rolę odgrywa tu wykorzystanie ogólnodostępnego, choć docenianego dopiero od niedawna, ciepła odpadowego – w tym pochodzącego z systemu kanalizacji, od przyboru w łazience po oczyszczalnię ścieków.
PL
Transformacja energetyczna zostanie w Polsce wymuszona rosnącymi kosztami uprawnień do emisji CO2. Udział paliw kopalnych musi się zmniejszyć. Jedną z alternatyw są odpady komunalne. Ich stosowanie rozwiązuje problemy dwóch branż – ciepłowniczej i odpadowej.
PL
Przemysł w Polsce z roku na rok z coraz większą uwagą przygląda się sprawom płac i motywacji pracowników. Niedostatek pracowników na rynku, rosnąca presja płacowa, a co za tym idzie - rosnące koszty pracy sprawiają, że problematyka wynagradzania staje się coraz bardziej istotnym tematem spotkań zarządów i rad nadzorczych spółek.
PL
Jak wiemy z poprzednich części cyklu, premiowanie jest jednym z najważniejszych motywatorów dla pracownika. Oparcie systemu dodatkowego wynagradzania o filozofię Management By Objectives pozwala na osiągnięcie jeszcze dalej idących rezultatów przez lepsze dostosowanie do konkretnych potrzeb pracownika.
PL
Nie istnieje drugie takie narzędzie w obszarze zasobów ludzkich, które byłoby tak ważnym elementem oddziaływania na pracownika jak system premiowy, a z drugiej strony - użyte niewłaściwie lub niewłaściwie zaprojektowane mogłoby przynieść duże szkody i niepowetowane straty dla organizacji.
PL
Obserwowany w Europie, szczególnie w krajach skandynawskich, przyrost mocy chłodu sieciowego wskazuje na rozwój tej technologii w krajach o zbliżonym do Polski klimacie. Produkcja chłodu nie dość, że odciąża system dzięki ograniczaniu ilości energii zużywanej przez klimatyzację sprężarkową, to zarazem daje dodatkową moc wytwarzaną w skojarzeniu. W Polsce wciąż niechętnie podchodzi się do trójgeneracji ze względu na to, że zyski ze sprzedaży chłodu nie kompensują znacznych początkowych nakładów. Jednak w dłuższej perspektywie ten czynnik nie będzie miał istotnego znaczenia, gdyż zostanie zrekompensowany zwiększoną sprawnością przesyłania ciepła.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.