Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  blachy izotropowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Powszechnie stosowane blachy elektrotechniczne stali krzemowej [15, 16] są zorientowane na ziarno (GO – np. blachy transformatorów anizotropowych) lub niezorientowane na ziarno (NGO – np. blachy izotropowe lub generatorowe). Badaniu poddano blachę typu M130 o wymiarach odpowiadających formatowi A4. Oceniano dwa przypadki zmiany naprężenia w stosunku do geometrycznego środka arkusza blachy jak i wąskiego paska zwijanego w okrąg. Wprowadzono założenie, że poza zakresem odkształceń plastycznych w blasze pozostaje naprężenie szczątkowe w procesie produkcji i montażu np. transformatorów czy maszyn. Wskazano, że istnieje jakościowa zależność między wynikami pomiarów a przewidywaniami analitycznymi. Podjęto próby ilościowej analizy naprężenia na drodze symulacji i pomiaru. Badano związek stanu naprężenia ze zmianami parametrów podatności magnetycznej na stan odkształceń czy deformacji (efekt magnetosprężysty Villariego).
EN
The clear method of power losses recalculation in isotropic dynamo sheets in accordance [2] has been described. This method may be used in cases of nonsinusoidal magnetization, but has been not tested at PWM voltage supply. In relation to induction forms caused by PWM voltage feed of magnetizing winding, the competitive method has been presented [5].
PL
W artykule przedstawiono przejrzystą metodę określania strat mocy w blachach izotropowych przejętą z pracy [2], która może mieć zastosowanie do wymuszeń powodujących magnesowanie o niesinusoidalnej indukcji, ale nie była testowana przy napięciach o modulowanej szerokości impulsów (PWM). W odniesieniu do przebiegów, pojawiających się przy zasilaniu uzwojeń magnesujących napięciem o modulowanej szerokości impulsów przedstawiono konkurencyjną metodę opracowaną przez autora [5].
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.