Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  bezpieczniki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Wybrane elementy wyposażenia dodatkowego przekształtników częstotliwości
PL
Mówiąc o przekształtniku przeznaczonym do sterowania prędkością obrotową silnika prądu zmiennego, najczęściej używamy - niezbyt prawidłowo - nazwy „falownik". Można powiedzieć, że vox populi vox Dei*, ale z punktu widzenia inżynierskiego jest to po prostu określenie mylące. Dlaczego?
PL
W niniejszym artykule przedstawione są wyniki badań zaburzeń elektromagnetycznych emitowanych przez bezpieczniki niskonapięciowe o prądach znamionowych (2?6) A, podczas wyłączania obwodów o różnym prądzie wyłączeniowym i różnym współczynniku mocy. Analizowano wpływ prądu oraz parametrów obwodu na napięcie międzyszczytowe impulsu zaburzenia UPtP, całkowity czas zaburzenia tczab oraz widmo gęstości mocy zaburzenia Pzab.
EN
There are presented results of investigation of electromagnetic noises emitted by fuses (Int =(2?6) A), during switching off the circuit of different current and phase factor. An influence of current and phase factor on peak-to-peak voltage UPtP, total noise time tczab and density of noise power spectrum Pzab was investigated.
PL
W obwodowym modelu uładu bezpiecznika z równoległym warystorem użytym do symulacji sieciowej bezpiecznik może być reprezentowany przez układ pojemnościrezystancji oraz elementu blokującego zwrot energii. Energia magazynowana w pojemności reprezentuje energię rozpadu topika, zaś rezystancja jest związana ze stratami ciepła.
PL
Wyniki badań eksperymentalnych jednofazowego wyłączania trójfazowych zwarć łukowych w rozdzielnicach n.n. przez bezpiecznik umieszczony jedynie w środkowej fazie płaskiego układu szyn zbiorczych. Wyłaczanie prądów jedynie w środkowej fazie przez bezpieczniki inicjowało powstanie zwarć dwufazowych z łukiem między fazami skrajnymi, który ostatecznie gasł przy najbliższym przejściu przez zero. W rezultacie energia łuku zwarciowego była mniejsza od 100kJ i nie przekraczała dopuszczalnej dla rozdzielnic n.n.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.