Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  bezdomne zwierzę
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wiek i stan zdrowia wielu zwierząt przebywających w schroniskach zniechęca potencjalnych opiekunów do adopcji. Jednocześnie skazuje gminy na konieczność wieloletniego opłacania kosztów utrzymania zwierzęcych seniorów. Jednym ze sposobów na zmianę tej sytuacji jest pomysł na kreatywną kampanię promocyjną na rzecz zwierząt, która zachęci do współpracy firmy oraz miejskie spółki.
PL
Nowelizacja Ustawy o ochronie zwierząt z 16 września 2011 r., choć nie zaspokoiła wszystkich oczekiwań obrońców praw zwierząt, to wniosła istotne zmiany w dotychczas obowiązującym porządku prawnym, także w zakresie zadań spoczywających na samorządach. Już od 1 stycznia 2012 r. gminy zobowiązane są do uchwalenia "Programu opieki nad zwierzętami domowymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt". Zadanie musi być wykonywane corocznie, a z uchwaleniem Programu rada gminy musi zdążyć przed 31 marca.
PL
...żeby wiele samorządów chciało na raz. Opieka nad bezdomnymi zwierzętami należy do zadań własnych gmin, niestety, często z wielu względów kwestia ta była i jest marginalizowana. Jednak od pewnego czasu wśród samorządów obserwowane jest pewne ożywienie w zakresie budowy nowych schronisk i poszukiwania możliwości współpracy na tym polu.
PL
Bezdomność zwierząt jest problemem każdej bez wyjątku gminy, czy jest ona na to przygotowana, czy nie. I nawet gdy władze gminy nie chcą tego widzieć, rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt i coraz większa empatia mieszkańców poszerzają pole widzenia władzy i wymuszają działania.
PL
Prawidłowe zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom to coraz częściej nie tylko problem organizacji i instytucji, których statutowym zadaniem jest obrona praw zwierząt, ale również poważne zadanie dla lokalnych samorządów i władz gmin.
PL
Polskie tradycje ustawowych regulacji dotyczących ochrony praw zwierząt sięgają dwudziestolecia międzywojennego. Pierwszym aktem prawnym, który bezpośrednio odnosił się do tej kwestii, było Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z 22 marca 1928 r. o ochronie zwierząt (DzU z 1932 r. nr 42, poz. 417, z późn. zm.). Jak na owe czasy była to bardzo innowacyjna regulacja, przewidująca karę pozbawienia wolności (!) za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem bądź jego zabicie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.