Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  bakteria nitkowata
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Niekontrolowany, nadmierny rozwój organizmów nitkowatych w biomasie osadu czynnego jest podstawowym źródłem problemów eksploatacyjnych w oczyszczalniach ścieków. Metody ich zwalczania przyjęto dzielić na dwie grupy: tzw. metody specyficzne i niespecyficzne.
PL
W zależności od warunków jakie stwarzają oczyszczalnie ścieków, bakteria nitkowata Typu 0041 może wyglądać różnie. Cechą charakterystyczną przypisaną do tej nitki jest obecność silnych porośli, których nie znajduje się jednak w niektórych oczyszczalniach typu przemysłowego. Nitki bez porośli niestety łatwo pomylić z Typem 021N, który jest jednak zawsze Gram?ujemny.
PL
Gminna oczyszczalnia w Tłuczewie umożliwia biologiczne, zintegrowane usuwanie związków organicznych, azotu i fosforu w niskoobciążonym procesie osadu czynnego. Ścieki oczyszczone odprowadzane są do Łeby, która po ok. 90 km wpada do jeziora Łebsko leżącego na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.
PL
Występowanie organizmów nitkowatych i problemy eksploatacyjne z tym związane nie są zjawiskiem nowym i dotyczą oczyszczalni zarówno komunalnych, jak i przemysłowych. Chociaż od ponad 30 lat na świecie i od ponad 10 lat w Polsce prowadzi się intensywne badania związane z identyfikacją poszczególnych typów oraz sposobem ich inaktywacji, to nie opracowano jeszcze skutecznej metody, która pozwalałaby na zwalczanie wszystkich znanych bakterii nitkowatych.
PL
Pierwszym krokiem w sytuacji, kiedy pojawia się problem puchnięcia bądź pienienia osadu jest analiza mikroskopowa, mająca na celu znalezienie przyczyny. Najczęściej zjawiska te są wynikiem nadmiernego przyrostu bakterii nitkowatych. Przedstawienie bakterii : Actinomycetes, Microthrix parvicella, Thiothrix .
PL
Gminna oczyszczalnia w Kielnie umożliwia biologiczne, zintegrowane usuwanie związków organicznych, azotu i fosforu w niskoobciążonym procesie osadu czynnego. Jej prawidłowe funkcjonowanie ma znaczenie dla jakości wody w zlewni rzeki Raduni, będącej jednym ze źródeł zaopatrzenia Gdańska w wodę pitną.
PL
Centralna Oczyszczalnia Ścieków w Gliwicach jest mechaniczno-biologiczną oczyszczalnią z chemicznym wspomaganiem usuwania fosforu, beztlenową stabilizacją osadu oraz odzyskiem biogazu dla celów energetycznych i cieplnych. Oddana została do eksploatacji w czerwcu 2002 r.
PL
Oczyszczalnia Ścieków "Czajka", zaprojektowana w latach 1970-73, została przejęta do eksploatacji w styczniu 1991 r. Projekt przewidywał przepustowość zakładu na 400 tys. m³ ścieków na dobę. Obecnie do oczyszczalni dopływają ścieki z całej prawobrzeżnej części Warszawy oraz Legionowa w ilości ok. 190 tys. m³ na dobę. Ścieki kierowane są do oczyszczalni za pomocą systemu pompowni. Obiekty ciągu technologicznego zaprojektowano w układzie klasycznym, a od 1995 r. wprowadzono wspomaganie chemiczne. Część mechaniczna składa się z krat, piaskowników i osadników wstępnych, natomiast w skład części biologicznej wchodzą komory napowietrzania i osadniki wtórne.
PL
Oczyszczalnia ścieków w Opolu została zmodernizowana na przepustowość średnio 45 tyś. m³/d i 225 tyś. RLM. Powstała na bazie istniejącego od 1976 r. obiektu. Do oczyszczalni dopływają ścieki bytowo-gospodarcze, przemysłowe (ok. 15%) oraz opadowe. Mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków z chemicznym strącaniem fosforu pracuje w systemie opatentowanego procesu SymBIO[sup]TM. Jest on procesem osadu czynnego z jednoczesną nitryfikacją i denitryfikacją, w zależności od aktywności osadu czynnego.
PL
Wybudowana w Lubaniu oczyszczalnia typu KA/FR niemieckiej firmy Krüger Abwasser-Anlagen umożliwia biologiczne, zintegrowane usuwanie związków organicznych, azotu i fosforu w niskoobciążonym procesie osadu czynnego. Układ technologiczny stanowią: punkt zlewny i zbiornik retencyjny ścieków dowożonych, krata rzadka, osadnik Imhoffa, reaktor biologiczny z osadem czynnym zespolony z "kieszeniowym" osadnikiem wtórnym, stacja odwadniania osadu ("workownice") oraz instalacja do chemicznego wspomagania biologicznej defosfatacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.