Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  armatura kanalizacyjna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł wyjaśnia powody, dla których projektanci i użytkownicy układów wodociągowych powinni stosować w miejscach, gdzie może wystąpić konieczność regulacji, wyłącznie przepustnice lub inne zawory o korzystnej charakterystyce regulacyjnej i kawitacyjnej.
PL
Do budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych powinny być wykorzystywane wyroby do tego przeznaczone, posiadające odpowiednie świadectwa dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Dokumenty takie określają warunki wykonania, budowy i eksploatacji danego materiału oraz wpływ na użytkownika i inne elementy konstrukcyjne oraz środowisko naturalne. Materiały stosowane w sieciach powinny mieć znak B lub CE oraz świadectwo zgodności z PN lub EN. W przypadku braku odpowiedniej normy wyrób musi uzyskać aprobatę techniczną (polską lub europejską) określającą jego możliwości zastosowania, potwierdzone odpowiednimi badaniami laboratoryjnymi. Materiały mające kontakt z wodą do picia muszą mieć świadectwo PZH stwierdzające brak negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Artykuł odwołuje do urządzeń stosowanych w sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych w aspekcie materiałów, z których zostały wykonane, ich budowy, przeznaczenia, specyfiki montażu, właściwości eksploatacyjnych oraz oddziaływania na zdrowie użytkowników i środowisko naturalne.
PL
W artykule scharakteryzowano najpopularniejsze termoplastyczne tworzywa sztuczne stosowane do budowy sieci kanalizacyjnych oraz przedstawiono wybrane kryteria wyboru rur do takich przedsięwzięć
PL
Pomimo coraz szerszej oferty urządzeń przeciwzalewowych i coraz doskonalszych konstrukcji stosowanie ich w Polsce nie jest powszechne. Brak zabezpieczeń przed przepływem zwrotnym w kanalizacji może doprowadzić do dużych szkód w przypadku zalania pomieszczeń, a ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.