Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 54

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  agregat wody lodowej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
PL
Na rynku istnieje wiele typoszeregów agregatów wody lodowej różniących się między sobą: technologią, konstrukcją, realizowaną funkcją, typem wymiennika, sposobem odprowadzania ciepła ze skraplacza, koncepcją wymiany ciepła w parowaczu czy też wielkością [2]. W układach z agregatami wody lodowej coraz częściej wykorzystywane są systemy odzysku energii ciepła/chłodu oraz rozwiązania pozwalające na jej magazynowanie.
PL
Wymogi dotyczące ekoprojektu mają na celu ujednolicenie na całym terytorium Unii uregulowań dotyczących zużycia energii, odnoszących sią do wielu urządzeń - w tym agregatów do schładzania cieczy - i przyczynić sią tym samym do lepszego funkcjonowania rynku wewnętrznego oraz podniesienia efektywności środowiskowej tych produktów.
PL
Z początkiem roku 2018 na terenie Unii Europejskiej weszły w życie przepisy rozporządzenia Ecodesign [1] wymuszające na producentach urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła ulepszanie dotychczasowych konstrukcji oraz poszukiwanie nowych rozwiązań, dopasowanych do aktualnych przepisów. Drugim ważnym dokumentem wymuszającym zmiany w urządzeniach opartych na lewobieżnym układzie Lindego jest nowelizacja ustawy o F-gazach, która weszła w życie we wrześniu 2017 roku [3]. Nowelizacja ta, oparta na rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 517/2014 z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych [2], wprowadziła m.in. stopniowe ograniczanie stosowania czynników chłodniczych o wysokim wskaźniku GWP, określającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.
PL
Agregaty wody lodowej - niby każdy wie co to za urządzenia, ale gdy się zacznie dokładnie wypytywać, okazuje się, że już nie tak do końca... Czym więc są te agregaty wody lodowej? I jak je odróżnić od agregatów do schładzania cieczy?
PL
Centra danych zmieniają się - przetwarzane są w nich coraz większe ilości danych, co bezpośrednio przekłada się na wymagania względem stosowanych instalacji (w tym klimatyzacji), zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym. Ich jednoczesne spełnienie nie jest łatwym zadaniem - parametry techniczne muszą iść w parze ze skutecznoscią i niezawodnością.
PL
Nowoczesny zakład produkcyjny [10 000 m2] robi duże wrażenie na potencjalnych inwestorach decydujących o podjęciu współpracy z firmą PPH Cool. Zapewnienie najwyższych standardów jakościowych, profesjonalny serwis i system obsługi posprzedażowej to atuty coraz bardziej doceniane przez klientów.
PL
W roku 2001 HIdROS rozpoczął produkcję urządzeń autorskiego projektu, dodając do swojego portfolio bogaty program produkcji pomp ciepła oraz agregatów wody lodowej. Wysoka jakość oferowanych urządzeń została szybko doceniona przez instalatorów i użytkowników.
PL
Ponieważ odbiorcą końcowym ponad 40% energii jest sektor budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej – idea energooszczędności ma na celu zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na klimat poprzez ograniczanie emisji gazów cieplarnianych (emisja gazów stale towarzyszy wytwarzaniu energii). Z punktu widzenia konsumenta – wiadomo, że to właśnie od poziomu zużycia energii zależy wysokość jego rachunków. Jeśli więc będzie racjonalnie użytkować energię, zapłaci mniej… Odbiorcą końcowym w ponad 40% energii jest sektor budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale systemy HVAC, w tym chillery, są w takich obiektach największym konsumentem energii elektrycznej w zalezności od przeznaczenia obiektu nawet do 30÷40%. W wielu przypadkach są one największym użytkownikiem wszelkich form energii w budynku! Dlatego dyrektywy unijne, oprócz oczywistej funkcji nakręcania koniunktury, mają rzeczywiście pomóc uporać się z problemem marnotrawstwa energii. Opisane przykładowo agregaty wody lodowej WinPACK są tego doskonałym przykładem!
PL
Galletti w swoich wytwornicach wody lodowej promuje rozwiązania mające na celu uzyskać maksimum bezpieczeństwa ciągłości pracy przy minimalnym koszcie uzyskania chłodu. Rozwiązanie to polega na dostosowaniu układu chłodniczego do wymagań klienta, które realizowane jest poprzez konfigurację nazwaną EP-Efficiency Pack.
PL
Wielkość zapotrzebowania na energię do chłodzenia nabiera coraz większej wagi, szczególnie w budynkach energooszczędnych, pasywnych czy okołozeroenergetycznych. Wynika to nie tylko z zauważalnego „ocieplenia klimatu”, ale również z rodzaju konstrukcji powłoki budynków, która w maksymalnym stopniu stara się wykorzystać zyski ciepła od promieniowania słonecznego w celu ograniczenia zapotrzebowania na energię do ich ogrzewania. Istotnym problemem w obliczeniach są duże zmiany w czasie wartości wskaźnika efektywności energetycznej urządzenia ziębniczego, który można traktować jako współczynnik konwersji energii napędowej urządzenia (nazywanej w rozporządzeniu w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku „energią końcową”) na energię użytkową chłodzenia.
EN
Energy demand for cooling becomes more and more important, especially in energyefficient, passive or about-to zero-energy buildings. This is due to not only noticeable „global warming” but also the ways of the buildings shell structure, which, to the maximum extent trying to use heat gains from external radiation to reduce the energy demand on their heating. A major problem in the calculation is highly variable in time, the value of cooling energy efficiency ratio of refrigerating unit, which can be regarded as a conversion factor of its driving energy (called as „final energy”) to usable cooling energy demand of building. This article is focused on the ways of determining the value of the seasonal energy efficiency ratio of cold source (SEER, ESEER, etc.) in the context of its use for the calculation of the building energy demand for cooling.
PL
W artykule rozwinięto tezy przedstawione przez autora podczas konferencji „Chłodnictwo i klimatyzacja w Polsce – nowe trendy rozwoju”. Podjęto próbę analizy wpływu wybranych parametrów decyzyjnych związanych z projektowaniem i eksploatacją systemu chłodzenia budynków o charakterze użyteczności publicznej w najbardziej rozpowszechnionej wersji, jaką jest system chłodzenia z cieczą pośredniczącą (niewłaściwie zdaniem autora nazywany „systemem z wodą lodową”) na zapotrzebowanie energii na cele chłodzenia tych obiektów. W artykule oceniono szanse i zagrożenia dla rozwoju omawianego systemu chłodzenia w najbliższych latach i omówiono zagadnienia związane z efektywnością energetyczną systemu w postaci temperatury i rodzaju cieczy pośredniczącej zasilającej chłodnice powietrza. Wyniki analizy dotyczą wstępnego etapu prac nad tymi problemami i są oparte na analizie pracy instalacji w stanach ustalonych. W artykule nie poruszono zagadnień związanych z dynamiką pracy systemu w aspekcie różnych wariantów regulacji i sterowania.
EN
This article is an extension of theses presented by the author at the scientific-technical conference „Refrigeration and Air Conditioning in Poland – New trends in development”. The author makes an attempt to analyze the impact of selected decision – making parameters related to the design and operation of the water based cooling system in commercial buildings with the aim of decreasing of energy consumption. The study assesses the opportunities and threats for the development of this water type cooling distribution system in the coming years and discusses issues related to energy efficiency of the cooling systems like temperature, the type of liquidand structure of the hydraulic system supplying the cooling coils. The results of the analyzes are preliminary stage of the work on these problems and they are based on the steady states analysis of the operation of the system. The study does not include any analysis related to the dynamics of the system in terms of the different variants of regulation and control, yet.
PL
Wiosną 2014 roku Emerson Network Power (ENP) wprowadził nowy agregat wody lodowej z freecoolingiem i systemem chłodzenia adiabatycznego. Maszyna ta dedykowana głównie aplikacjom typu Business Critical Continuity o charakterze pracy 24/7/356, jak wszystkie agregaty wody lodowej ENP charakteryzuje się bardzo efektywnym systemem pracy w trybie freecoolingu. Nowością jest system zwiększający efektywność energetyczną agregatu w ujęciu chwilowym, jak i całorocznym oparty o zraszanie powietrza chłodzącego skraplacz jednostki.
PL
Opracowana przez Johnson Controls technologia dostępna dotychczas jedynie w systemach militarnych – teraz została zastosowana w odśrodkowych agregatach wody lodowej marki YORK® typ YMC² dla sektora cywilnego.
PL
W artykule przedstawiono wyniki obliczeń współczynników efektywności energetycznej wytworzenia chłodu przy użyciu modelu dynamiki sprężarkowego urządzenia do chłodzenia wody ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Wyniki obliczeń porównano z danymi technicznymi oferowanego na rynku urządzenia o podobnej budowie i wydajności. Zaprezentowano także możliwości urealnienia współczynnika ESEER obliczanego zgodnie z wytycznymi Eurovent Certification poprzez symulację działania systemu klimatyzacji dla zmiennych w czasie: obciążenia cieplnego i temperatury powietrza chłodzącego skraplacz.
PL
Czy agregaty chłodnicze chłodzone cieczą są najwłaściwszym wyborem rozwiązania źródła chłodu dla systemów klimatyzacyjnych, gdy priorytetem są niskie koszty zużycia energii elektrycznej przez system klimatyzacji? W niniejszym artykule poruszono kwestię efektywności energetycznej jako zasadniczego kryterium wyboru rozwiązania źródła chłodu. Zwrócono również uwagę na inne aspekty, które również mogą mieć wpływ na decyzję projektanta bądź inwestora.
PL
W obecnych czasach, gdy branża klimatyzacyjna poszukuje sposobów na poprawę efektywności energetycznej m.in. agregatów wody lodowej, należy pamiętać, że w systemie wodnym pompa jest jednym z głównych elementów pobierających energię. Sprawdzonym i ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie falowników, regulujących prędkość pracy pomp.
PL
Poszukiwania możliwości obniżenia kosztów energii do wytwarzania chłodu przyczyniły się do spopularyzowania wykorzystania naturalnego zimna z otoczenia do chłodzenia, głównie w procesach technologicznych, a także w klima- tyzacji.
PL
Agregaty wody lodowej to urządzenia, które odprowadzają ciepło z cieczy. Znajdują one szerokie zastosowanie w klimatyzacji i przemyśle, dostarczjąc powietrze lub ciecz o odpowiednio niskiej temperaturze do utrzymywania konkretnych procesów technologicznych.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.