Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  aggregate consumption
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W analizach przedstawionych w poprzednich numerach „Surowców i Maszyn Budowlanych" oszacowano zużycie kruszyw do betonu w budownictwie jednorodzinnym w regionie centralnym i południowym. Wielkość zużycia w 2014 roku określono na poziomie ok. 2,7 mln Mg - zarówno dla regionu centralnego, jak i południowego. Regiony te charakteryzowały się bardzo zbliżoną strukturą pod względem liczby oraz powierzchni użytkowej budowanych domów jednorodzinnych, [5,6].
PL
Poprzednie analizy szacowały zużycie kruszyw do betonu w budownictwie jednorodzinnym w regionie centralnym, południowym oraz wschodnim. Zużycie kruszyw w 2014 roku w regionie centralnym i południowym określono na zbliżonym poziomie ok. 2,7 min Mg, natomiast w regionie wschodnim - na ok. 2,1 min Mg [8]. Jak kształtuje się ta wielkość w północno-zachodniej Polsce?
PL
W ostatnich latach budownictwo kubaturowe dostarcza w kraju rocznie średnio ok. 33 mln m² powierzchni użytkowej w budynkach o różnym przeznaczeniu. Zdecydowanie największym udziałem charakteryzuje się segment budownictwa jednorodzinnego, który odpowiada za ok. 37% przyrost powierzchni użytkowej. Jest jednym z ważniejszych rynków dla wielu materiałów konstrukcyjnych, budowlanych, surowców naturalnych oraz chemii budowlanej. Jak zapotrzebowanie na kruszywa do betonu będzie wyglądało w poszczególnych regionach?
PL
Przedstawiono możliwości zabezpieczenia podstawowych inwestycji infrastruktury transportowej przewidzianych do realizacji do 2020 roku kruszywami z regionu świętokrzyskiego; oszacowano zapotrzebowanie na kruszywa dla poszczególnych kategorii dróg oraz określono strukturę wydobycia kopalin w tym regionie.
EN
Possibilities of securing basic transport infrastructure investments to be realized by 2020 using aggregates from Świętokrzyski region have been presented. Due this fact, attempts aiming at estimation of aggregate demands for different road categories have been undertaken. Structure of minerals exploitation in the region have been discusses. On the basis of mineral resources database in Świętokrzyski region possibilities of satisfaction of demands for road investments realization have been defined.
PL
Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wywarło znaczący wpływ na gospodarkę naszego kraju, w tym także na przemysł kruszyw. Obecnie wyraża się to między innymi przejęciem europejskich norm jakości, wzrostem zapotrzebowania na kruszywa, nowymi wymogami w zakresie ochrony środowiska. Holandia, jako jeden ze średnich krajów UE, charakteryzujący się dużą gęstościa zaludnienia (drugie miejsce w Unii) i równocześnie posiadający mało zasobów surowców mineralnych, w tym również skalnych, może być dobrym przykładem realizacji świadomej polityki surowcowej dotyczącej kruszyw oraz rozwoju nowych technologii ich produkcji.
PL
Kruszywa naturalne (kruszywa łamane i żwirowe) są surowcem produkowanym we wszystkich krajach świata. Pozwala na to z jednej strony duża liczba i dostępność złóż, szczególnie w przypadku piasków i żwirów, z drugiej duże zapotrzebowanie na te surowce. Jako że kruszywa są podstawowym surowcem dla budownictwa i drogownictwa, popyt na nie występuje praktycznie wszędzie tam, gdzie znajdują się siedziby ludzkie i rozwija się cywilizacja. Artykuł zawiera tabele i wykresy obrazujące produkcję i zużycie kruszyw w krajach europejskich.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.