Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  act of undertakers' duty
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ustawa o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej (zwana ustawą o obowiązkach przedsiębiorców) rodzi w praktyce obrotu gospodarczego wiele wątpliwości interpretacyjnych. Mają one być rozwiązane na mocy kolejnych nowelizacji tego aktu prawnego.
PL
Zbliża sie koniec roku i czas robienia zakupów, ale nie świątecznych lecz kwitów DPR i DPO, gdyż trzeba zrealizować zadania wynikające z ustawy o obowiązkach przedsiębiorców. Warto dodać, że system stworzony na jej podstawie ma się nijak do Krajowego Planu Gospodarki Odpadami (KPGO), mimo że tworzy go to samo Ministerstwo Środowiska, ten sam departament i dotyczy tego samego problemu, czyli minimalizacji ilości odpadów.
PL
Zbliża sie termin składania sprawozdań z realizacji obowiązków ustawowych związanych z odzyskiem i recyklingiem opakowań oraz produktów. Do 31 marca br. przedsiębiorcy muszą rozliczyć się za rok 2005 i złożyć odpowiednie sprawozdanie we właściwym urzędzie marszałkowskim.
PL
W związku z 5. (drewnianą) rocznicą uchwalenia ustawy o obowiązkach przedsiębiorców poprosiliśmy przedstawicieli organizacji odzysku o krótką wypowiedź odnośnie mocnych i słabych stron działającego w Polsce systemu odzysku i recyklingu, a także o wskazanie kierunków niezbędnych zmian - zarówno prawnych, jak i organizacyjnych.
PL
Zbliża się pięciolecie obowiązywania ustawy o obowiązkach przedsiębiorców, na mocy której powstały organizacje odzysku. To dobry czas na podsumowanie i refleksję, zwłaszcza wobec pojawiających się pytań i wątpliwości. Jednym z takich powracających pytań jest potrzeba istnienia organizacji odzysku, zwłaszcza w takim wydaniu, jakie obserwujemy na rynku.
PL
Z końcem 2002 r. minął pierwszy pełny rok obowiązywania nowych przepisów dotyczących gospodarowania odpadami. 31 marca br. upłynął termin składania sprawozdań z realizacji zadań nałożonych ustawami „odpadowymi”. Wynikające z ustawy o obowiązkach przedsiębiorców... przepisy wywołały wiele emocji i kontrowersji. Większość przedsiębiorców do ostatniej chwili nie była zdecydowana, jaką formę realizacji zobowiązań wybrać. Za 2002 r. dylematy te zostały rozwiązane. Obecnie nadszedł czas podsumowań, wyciągania wniosków i podejmowania decyzji na rok bieżący.
PL
Wprowadzona w Polsce Ustawa z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej (DzU Nr 63, poz. 639) nałożyła na przedsiębiorców, wprowadzających do obrotu wyroby w opakowaniach, obowiązek recyklingu tych opakowań. Jednym ze sposobów realizacji obowiązku recyklingu, podobnie jak w systemach unijnych, jest współpraca z wybraną organizacją odzysku i wpłacenie na konto tej organizacji, zgodnie z uprzednio podpisaną umową, opłat recyklingowych.
PL
Wszyscy wiemy, że Polska, dążąc do wstąpienia do Unii Europejskiej, musi dostosować swoje przepisy prawne do wymogów Unii, czyli wprowadzić tzw. Dyrektywy. Dotyczy to również ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych była Dyrektywa 94/62, która częściowo jest ujęta w obecnej ustawie o obowiązkach przedsiebiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.