Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote 46 Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej [Ze zjazdów i konferencji]
PL
W dniach 8-13 lutego 2010 r. odbyła się kolejna 46. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej. Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje takie spotkania od 1964 roku. Początkowo były one kameralne i odbywały się w Karpaczu. Ostatnio szkoły są organizowane w Lądku Zdroju, ale Karpacz, gdzie się zaczęły, pozostał w nazwie. W bieżącym roku była to: Karpacz Winter School of Theoretical Physics: "Quantum Dynamics and Information. Theory and Experiment" Uniwersytet Wrocławski przygotował ją we współpracy z Uniwersytetem Opolskim i Forschungszentrum Dresden-Rossendorf. Udział wzięło blisko 120 fizyków z całej Europy, a także z Izraela i Singapuru. Szczególnie cieszy zainteresowanie szkołą doktorantów i studentów ostatnich lat. Zgłosiło się ich ponad 70. W czasie szkoły wygłoszono ponad 20 wykładów.
3
Content available remote 42. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej [Ze zjazdów i konferencji]
PL
W dniach 6-11 lutego 2006 r. w Lądku Zdroju odbyła się kolejna, 42. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej (z powodów historycznych zwana też szkołą karpacką) zatytułowana "Bieżące matematyczne zagadnienia teorii grawitacji i kosmologii". Organizatorzy to: Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Polska Akademia Umiejętności oraz Komitet Fizyki PAN. Głównym tematem Szkoły były zagadnienia związane z wyjaśnieniem zagadki przyspieszającego Wszechświata oraz problemy alternatywnych podejść do teorii grawitacji. Wzięło w niej udział 54 uczestników, w tym 28 z zagranicy. W czasie Szkoły wygłoszono 7 cykli wykładów tematycznych oraz 10 wykładów jednogodzinnych. W sesji plakatowej uczestniczyło 6 osób.
4
Content available remote XLI Szkoła Zimowa w Karpaczu [Ze zjazdów i konferencji]
PL
W dniach 6-12 lutego 2005 r. odbyła się w Lądku Zdroju XLI Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej, zorganizowana przez Instytut Fi-zyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Komitet Fizyki PAN oraz Polską Akademię Umiejętności w Krakowie. Tematyką Szkoły była dyfuzja powierzchniowa oraz fizyka materiałów granulowanych.
5
Content available remote 40. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej [Ze zjazdów i konferencji]
PL
Tegoroczna, 40. już Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej, zorganizowana przez Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się w dniach 4-14 lutego 2004 r. w Lądku Zdroju. W Szkole brało udział 70 naukowców z Polski i zagranicy. Miała ona tytuł "Fenomenologia grawitacji kwantowej" i stanowiła naturalną kontynuację Szkoły z 1999 r., zatytułowanej "W kierunku grawitacji kwantowej". O ile pięć lat temu przedmiotem rozważań były głównie ogólne właściwości kwantowej grawitacji, tym razem większość czasu poświęciliśmy analizie możliwych obserwacji śladów grawitacji kwantowej w fizyce promieni kosmicznych i w kosmologii.
6
Content available remote 39. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej [Ze zjazdów i konferencji]
PL
Pierwsza Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej organizowana przez Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się w Karpaczu w roku 1964. Kolejne Szkoły, poświęcane różnym dziedzinom fizyki teoretycznej, organizowane były odtąd co roku. Jedynym wyjątkiem był rok 1982, kiedy stan wojenny uniemożliwił zorganizowanie Szkoły. Tak więc tegoroczna Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej, która odbyła się w Lądku Zdroju w dniach 2-12 lutego 2003 r., nosiła dopiero numer trzydziesty dziewiąty. Tytuł tegorocznej Szkoły brzmiał "Foundations of Quark-Gluon Plasma" a jej współdyrektorami byli Ludwik Turko z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Jan Rafelski z University of Arizona w Tucson.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.