Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zabrzanskie Mechanical Works S.A.
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Postępujący rozwój Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych SA jak i Zakładów Urządzeń Elektrycznych ELSTA wpływa pozytywnie na współpracę obu firm. W miarę modernizacji i wprowadzania nowych typów kombajnów do produkcji, unowocześnieniu podlegały kolejne generacje urządzeń służących do ich radiowego sterowania. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej należało dostosować produkcję do Dyrektyw ATEX i EMC. Wzajemne zaufanie i zrozumienie trudności technicznych zaowocowało sukcesem. Obecnie prawie wszystkie produkowane dziś przez ZZM SA kombajny są wyposażone w odpowiednie modele sterowań z ELSTY Wieliczka Sp. z o.o.
PL
W artykule przedstawiono historię i efekty współpracy jednostki badawczo-rozwojowej Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG i Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych SA w zakresie rozwiązań kombajnów ścianowych. Przedstawiono również najnowsze rozwiązania zastosowane w kombajnach. Realizowana wspólnie przez CMG KOMAG i ZZM SA strategia wdrażania rozwiązań innowacyjnych przyczyniła się do osiągnięcia przez ZZM SA pozycji wiodącego producenta kombajnów ścianowych, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim.
PL
Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne SA od wielu już lat współpracują z Instytutem Mechanizacji Górnictwa Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w ramach projektów celowych oraz prac naukowo-badawczych teoretycznych, jak i eksploatacyjnych kombajnów ścianowych. Tworzone w Instytucie Mechanizacji Górnictwa . na podstawie oryginalnych, zweryfikowanych doświadczalnie modelów matematycznych . specjalistyczne narzędzia komputerowe (programy użytkowe), w powiązaniu ze standardowym oprogramowaniem inżynierskim (CAD, MES itp.), leżą u podstaw nowoczesnego i wydajnego projektowania kombajnów ścianowych, poszczególnych podzespołów i elementów.
PL
W artykule przedstawiono zarys historyczny współpracy Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL SA z Zabrzańskimi Zakładami Mechanicznymi SA owocującej rozwojem napędów elektrycznych produkowanych i remontowanych przez DAMEL SA na potrzeby zmieniających się konstrukcji kombajnów węglowych ścianowych oferowanych przez Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne SA.
PL
Spełnienie oczekiwań użytkowników, wobec jakości pracy frezujących kombajnów ścianowych, pociąga konieczność doskonalenia konstrukcji tych maszyn jak również frezujących organów ślimakowych. Chcąc wykonać organ urabiający o wymaganych parametrach konstrukcyjnych, kinematycznych ienergetycznych, należy przeprowadzić procedurę projektową, korzystając z różnych źródeł informacji. Dlatego w tym celu Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne SA podjęły współpracę z wieloma jednostkami naukowo-badawczymi, a w tym również z Akademią Górniczo-Hutniczą. Obszary współpracy dotyczą głównie konstrukcji frezujących organów ślimakowych kombajnów ścianowych oraz kształcenia kadr.
PL
Wykorzystując własne długoletnie doświadczenia w zakresie remontów, rekonstrukcji i modernizacji górniczych kombajnów ścianowych innych producentów oraz po próbach z pojedynczymi egzemplarzami kombajnów, takich jak KSN-320/2B(2BH), KSN-400/2B(2BH), KSN-500/2B(2BH), KGS-364/2BP(2BPH)z z pompą wodną zabudowaną w ciągu kombajnu, KGS-520-2xC27/B(BH), KGS-520-2xC30/B(BH), wytworzonymi z podzespołów innych producentów; w roku 1993 w ówczesnych Zabrzańskich Zakładach Naprawczych Przemysłu Węglowego SA opracowano własne konstrukcje maszyn, których parametry eksploatacyjne dostosowano do ścian o dużej koncentracji wydobycia. Jako pierwszy z myślą o seryjnej produkcji powstał typoszereg kombajnów hydraulicznych typu KGS-500, a w następnych latach z napędem elektrycznym posuwu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.