Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  WEEE directive
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono w sposób poglądowy historię produktu, na przykładzie kas fiskalnych, uwzględniając ekoinnowacyjną technologię wytwarzania, która ogranicza negatywne oddziaływanie na środowisko oraz gwarantuje bezpieczeństwo, a także ergonomiczność produktu (właściwe dostosowanie do człowieka), która wpływa pozytywnie na jego funkcjonalność i użyteczność oraz zaspokaja potrzeby estetyczne i komfort użytkowania.
EN
It present in article, to visual manner, history of product, on example of fiscal cash registers, taking into consideration ecoinnovative technology fabricate which limits negative interaction on environment and safety guarantees, as well as ergonomic product (proper (suitable) fitting for person), which effects on its funcionality positively and utility and it alleviates esthetic requirements and comfort of use.
PL
Jeden z najbardziej ciekawych i najtrudniejszych procesów legislacyjnych na poziomie Unii Europejskiej dotyczący gospodarowania odpadami zakończył się w grudniu 2011 r. porozumieniem pomiędzy Radą a Parlamentem UE.
PL
Żaden akt prawny nie daje całościowej odpowiedzi na pytanie dotyczące recyklingu elektronicznych i elektrycznych części pojazdów samochodowych. Tymczasem dyrektywy europejskie nakładają na państwa członkowskie (od 2006 r.) obowiązek zbiórki złomu elektronicznego i elektrycznego w wysokości 4 kg na mieszkańca.
PL
Jedną z dyrektyw, która powinna obowiązywać w Polsce już od sierpnia 2004 r., jest Dyrektywa o odpadach sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) z 27 stycznia 2003 r. (2002/96/EC). Rząd polski i przedsiębiorcy bezpośrednio zainteresowani kształtem, w jakim zostanie ona zaimplementowana, wiedzieli już w 2003 r. o konieczności jej wdrożenia ...
PL
Dyrektywa WEEE nakłada na państwa członkowskie, w tym Polskę, obowiązek selektywnego zbierania, odzysku oraz recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pod pojęciem sprzętu elektrycznego i elektronicznego są rozumiane te urządzenia, obojętnie jakiego przeznaczenia, dla których funkcjonowania potrzebna jest energia elektryczna pochodząca z sieci lub baterii.
PL
Głównym zadaniem stowarzyszenia Ceced Polska na rok 2004 jest praca nad właściwym wdrożeniem dyrektywy WEEE 2002/96 do polskiego systemu prawnego. Ceced Polska jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów AGD.
PL
W niniejszym artykule dyrektywy WEEE (ang. Waste Electrical and Electronic Equipment) - dyrektywa o odpadach z urządzeń elektrycznych i elektronicznych i RoHS (ang. Reduction of Hazardous Substances in Electrical and Electronic Equipment) - dyrektywa o ograniczeniu stosowania substancji niebezpiecznych w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych zostaną omówione z perspektywy ekologicznie efektywnego wdrożenia, tzn. mając na celu osiągnięcie maksymalnego zysku ekologicznego przy zastosowaniu minimum kosztów. Stricte prawne i dosłowne wprowadzenie w życie dyrektyw WEEE i RoHS mogłoby prowadzić do wyników dalekich od optymalnych, a w niektórych przypadkach mogłoby okazać się nawet antyekologiczne przy niepotrzebnie wysokich kosztach. Sytuacja ta nie jest zgodna z początkowymi założeniami dyrektyw i należy zaproponować alternatywy ulepszeń.
PL
Środowisko zajmuje ważne miejsce w programach politycznych Unii Europejskiej. Podjęte zostały przede wszystkim kroki w kierunku stworzenia dyrektyw i odpowiednich strategii mających na celu minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko odpadów urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Temat ten jest przedmiotem m.in. dyrektywy o odpadach z urządzeń elektrycznych i elektronicznych WEEE (ang. Waste Elecrical and Electronic Equipment), dyrektywy o ograniczeniu stosowania substancji niebezpiecznych w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych RoHS (ang. Reduction of Hazardous Substances), projektu zintegrowanej polityki produktu IPP (ang. Proposal on Integrated Product Policy) oraz projektu dyrektywy o nieszkodliwości dla środowiska urządzeń elektrycznych i elektronicznych EuP (ang. Proposal Directive on Environmental Conformity of Electronic and Electric Equipment).
PL
Do 13 sierpnia br. ma być transponowana na grunt polski dyrektywa WEEE 2002/96, odnosząca się do zużytych wyrobów elektrycznych i elektronicznych. Jako osoba nowa w branży muszę stwierdzić, iż środowisko recyklingu jest dość hermetyczne i mało zrozumiałe dla przeciętnego obywatela. Przede wszystkim trudny jest dostęp do jasnych definicji podstawowych pojęć - znaleźć je można w odnośnikach do załączników innych ustaw.
PL
Wprowadzanie nowych technologii w przemyśle elektronicznym spowodowało skrócenie cyklu życia produktu, stąd ilość odpadów sprzętu elektrycznego i elektronicznego systematycznie rośnie. Miniaturyzacja urządzeń elektronicznych przyczynia się do zmniejszenia wielkości odpadów, ale równocześnie powoduje, że zbiórka tego typu urządzeń, ich naprawa i powtórny przerób są utrudnione. Dodatkowo coraz częściej opłacalne staje się serwisowanie urządzeń drogich, gdyż koszt naprawy tanich niejednokrotnie przewyższa zakup nowego urządzenia. Problem złomu elektronicznego to również jego zawartość – z reguły są to substancje, które podczas nieodpowiedniego składowania stają się niebezpieczne dla środowiska.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.