Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Visual Studio.NET
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Reasumujac przeprowadzone eksperymenty można, w ograniczonym zakresie, wnioskować, iż, systemy bazodanowe typu client-side są w przypadku szybszych maszyn użytkownika bardziej wydajne od systemów typu server-side. Nie sprawdzają się jednak na maszynach starszych generacji. Systemy bazodanowe typu server-side, w przypadku posiadania dostępu do wydajnych centrów danych, są rozwiazaniem bardziej optymalnym od dedykowanych dla maszyn użytkownika o ograniczonych możliwościach. W przypadku pracy pod normalnym obciażeniem i przy przetwarzaniu niewielkiej ilości danych oba typy systemów nie odbiegają bardzo od siebie w kwestii wydajności. Jednakże już w przypadku dużych porcji danych przy relatywnie słabym serwerze dobrze zoptymalizowane systemy client-side prezentuja dużo wiekszą wydajność. Dodatkowo trzeba nadmienić, że systemy server-side wymagają od administratora poświęcenia więcej uwagi zabezpieczeniom gdyż są to najczęściej implementacje udostepniane przez stronę internetową, co wiaże się z większym ryzykiem ataków. Z natury rzeczy systemy typu server-side są o wiele mniej odporne na przeciążenia serwera, ataki typu DoS, czy opóźnienia na łączach. Systemy typu clientside są zdecydowanie bardziej ekonomiczne, w tym sensie, że nie potrzebują do swego działania kosztownego sprzętu: przy niewielkich bazach danych w zupełności wystarczy zwykły komputer PC i darmowa baza danych MySQL. Należy przy tym nadmienić, że w testach starano się oddać środowisko naturalne gdzie, na co dzień pracują aplikacje. Stad wybór systemu Windows i pakietu oprogramowania Xampp. Istnieją zenz powszechnie przesłanki by sadzić, iż zastosowanie środowiska Unix/Linux wraz z dedykowanymi im parserem PHP, serwerami bazodanowym i WWW pozwoli uzyskać lepsze wyniki. Jednakże nie porównanie systemów operacyjnych z oprogramowaniem serwerowym było celem eksperymentów.
EN
This paper includes attempt to confirm advantage of database systems in the client-side architecture for certain applications. A two-part database system for reporting failures to IT department has been developed in Visual C# language according to former design assumptions for the purpose of experiments. Then it was compared with the same system developed using PHP in the server-side architecture. The study has proven advantage of client-side architecture systems in case of very busy servers and confirmed sense of using such architecture for small and medium-sized systems and indicated to necessity to optimize queries in order to accelerate operation of both kinds of applications as well as need to use optimum network setup of the server.
PL
Model architektury trójwarstwowej jest obowiązującym wzorcem budowy aplikacji obiektowych i komponentowych. Pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu czytelności, elastyczności i pielęgnowalności kodu, dzięki rozdzieleniu trzech aspektów w postaci słabo powiązanych warstw: interfejsu użytkownika, dziedziny problemu (logiki biznesowej), dostępu do bazy danych. Artykuł omawia architekturę trójwarstwową, konsekwencje jej zastosowania oraz trudności, pojawiające się podczas jej wprowadzania w projektach realizowanych w środowisku VS.NET. Przy założeniu, źe nawet bardzo dobre rozwiązanie projektowe może nie przynieść spodziewanych korzyści, ,jeśli zabraknie odpowiednich narzędzi wspierających implementację, wszystko wskazuje na to, że efektywna implementacja architektury trójwarstwowej w środowisku VS.NET wymaga zastosowania narzędzi klasy O-R mapping.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.