Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Supreme Court
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Warszawa – miasto sądów
PL
Celem artykułu jest omówienie architektury obiektów sądowych Warszawy i uchwycenie powstałych między nimi zależności funkcjonalnych. Ważnym aspektem pracy jest określenie wpływu obiektów sądowych na wizerunek miasta. Analizie poddane zostały obiekty z różnych okresów historycznych, od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Na podstawie zgromadzonej literatury oraz przedstawionej dokumentacji zdjęciowej i rysunkowej dokonano analizy formalnej i kompozycyjnej wybranych warszawskich sądów. Artykuł porusza także zagadnienia dotyczące wpływu przepisów i wytycznych projektowych na funkcję i wygląd budynków sądowych po 2009 r.
EN
The paper aims to discuss Warsaw’s courthouse architecture and capture the differences between the projects’ functional dependencies. The key task was to determine the influence of court buildings on the image of the city. Buildings erected in different historical periods have been analyzed, starting from the interwar period to the present times. Formal and compositional analysis of selected courts in Warsaw was performed based on literature review and photographic and drawing documentation. The paper also touches upon the issue of the influence of regulations and design guidelines on the function and appearance of court buildings after 2009.
PL
Problem przejmowania urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych (dalej "urządzenia") stanowi od lat jeden z problemów, z którymi boryka się sektor wod-kan. Dzieje się tak pomimo faktu, iż ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (dalej "Ustawa") weszła w życie 14 stycznia 2002 r. i obowiązuje już bez mała osiem lat. Gwałtowny rozwój miast i urbanizacja nowych obszarów powoduje, iż odbiorcy usług wodociągowo-kanalizacyjnych lokują swoje domy lub przedsiębiorstwa na terenach podmiejskich. Inwestycjom tym towarzyszy oczekiwa-nie, iż infrastruktura (w tym sieci wodociągowo-kanalizacyjne) będą nadążać za potrzebami odbiorców. Tymczasem ograniczenia finansowe po stronie spółek wodociągowo-kanalizacyjnych (wynikające m.in. z taryfowania ich działalności) powodują, iż szybki rozwój sieci nie jest w praktyce możliwy. W efekcie odbiorcy usług często samodzielnie prowadzą inwestycje zmierzające do przyłączenia do sieci. Doma-gają się jednak odpłatnego przejęcia Urządzeń przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.