Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sprzątanie Świata
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”. Tym razem jej celem jest zachęta uczestników do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku na łonie przyrody.
PL
W ubiegłym roku odbyła się szczególna, bo dwudziesta już edycja akcji w Polsce. Jak zawsze zaangażowały się w nią tysiące osób oraz setki instytucji, organizując w trzeci weekend września lokalne wydarzenia związane z tematyką prawidłowej gospodarki odpadami i ochroną środowiska. W „Sprzątaniu świata – Polska 2013” wzięło udział ponad 500 różnych podmiotów, w tym m.in. lokalni działacze, szkoły i przedszkola, stowarzyszenia, instytucje oraz firmy. Według nadesłanych raportów, w akcji uczestniczyło blisko 15 tys. dzieci w wieku przedszkolnym, ponad 50 tys. uczniów szkół podstawowych, ponad 22 tys. gimnazjalistów oraz 13 tys. uczniów szkół średnich, którym towarzyszyło ok. 5 tys. dorosłych – łącznie więcej niż 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia zlikwidowano ponad 540 dzikich wysypisk odpadów i przeprowadzono blisko 160 selektywnych zbiórek, rezultatem czego było zebranie ok. 85 tys. kg posegregowanych odpadów.
PL
Na lądzie, pod wodą i na wodzie – w całym kraju tysiące wolontariuszy ruszyło na akcję Sprzątania świata. Tegoroczna edycja miała nowy charakter. Z akcji weekendowej zmieniła się w wielomiesięczną kampanię. Jej tematem przewodnim była odpowiedzialna turystyka. Już od maja prowadzono działania edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Polski.
PL
Wraz ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pojawiła się nadzieja, że przedsięwzięcia polegające na sprzątaniu dzikich wysypisk nie będą już potrzebne.
PL
Nasze codzienne życie zawodowe zdominowane jest przez różnego rodzaju mityngi, a to z zespołem, z którym pracujemy, a to z kolegami ze środowiska itd. Jedne spotkania są ściśle zaplanowane, inne mają raczej niewiele wspólnego ze zorganizowaną działalnością. Są ważne spotkania (raczej rzadko) i te zwyczajne, które w przeważającej mierze stanowią nic innego jak jedynie stratę czasu. Są też takie, na których nie powinniśmy być, takie, na których bywamy, i na których być musimy! Spotkania stanowią część naszego modelu działania i niezależnie od tego, czy je lubimy, czy nie, są rzeczywistością (mimo że coraz częściej odbywają się dzięki wirtualnym narzędziom, takim jak internetowe telekonferencje).
PL
Pisząc słowa piosenki „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”, Wojciech Młynarski świetnie wskazał kierunek, w którym powinno się podążać.
PL
Uczestnicy tegorocznej edycji akcji „Sprzątania świata” „odkrywają czystą Polskę” i zapraszają do organizowania zbiórek elektroodpadów. Z okazji 20-lecia przedsięwzięcia jako cel wyznaczono m.in. zebranie 20 tys. telefonów.
PL
Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też – słowami tej piosenki w 1994 r., a potem w czasie kolejnych jej edycji, zachęcali się wzajemnie do działania uczestnicy pierwszej w Polsce akcji „Sprzątania świata”. Niepostrzeżenie minęło 20 lat, podczas których, dzięki wielkiemu zaangażowaniu milionów wolontariuszy, udało się uprzątnąć ponad 40 tys. dzikich wysypisk, podjęto blisko 35 tys. inicjatyw o charakterze ekologicznym, sprzątano w górach i nad morzem, usuwano odpady z lasów, jezior i rzek, monitorowano stan czystości pod wodą i na lądzie. Nie byłoby akcji „Sprzątania świata” gdyby nie zapał, chęć i wiara jej uczestników w to, że razem można zmieniać świat.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.