Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Bardzo ważnym elementem gminnego systemu gospodarki odpadami są Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które są dobrze rozbudowane (umożliwiają mieszkańcom gminy dostarczanie wielu różnych rodzajów odpadów) i funkcjonują w godzinach sprzyjających klientom.
PL
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jest instytucją prawną w systemie przepisów o odpadach komunalnych dość już zadomowioną. Jednak jego status, organizacja i funkcjonowanie wciąż wywołują wątpliwości i pytania, zwłaszcza w związku z ewoluującymi przepisami, w szczególności Ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
PL
W Polsce funkcjonuje już blisko 1900 punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Niestety, tylko nieliczne z nich powstawały w oparciu o rozpoznanie realnych potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnych, z uwzględnieniem specyfiki środowiska społecznego samych zainteresowanych. A przecież tylko we współpracy z mieszkańcami możliwe będzie osiągnięcie zakładanych w perspektywie do 2020 r. poziomów odzysku i recyklingu.
PL
Wejście w życie znowelizowanej tzw. ustawy śmieciowej miało uporządkować system gospodarki odpadami w Polsce. Punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych to pierwszy element łańcucha zagospodarowania odpadów, gdzie mieszkańcy gmin mogą oddać zużyte sprzęty, a samorządy dysponować nimi według jasno określonych zasad. Od tamtej pory minęły dwa lata. Czy gminy udźwignęły ciężar odpadów oddawanych do PSZOK-ów?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.