Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Projekt ALSO
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Doświadczenia uzyskane podczas realizacji projektu ALSO wskazują na duże znaczenie testów oprogramowania po stronie Nabywcy systemu. Szczególną role odgrywa tu test akceptacyjny, który nie jest już wyłącznie demonstracją poprawnego działania systemu, jego kompletności oraz możliwości użycia w środowisku docelowym. Staje się on narzędziem do weryfikacji nie tylko samego systemu , ale również założeń projektowych, wymagań czy też rozwiązań organizacyjnych stosowanych w instytucji, dla której system jest tworzony. Artykuł ten omawia sposób prowadzenia testów w projekcie ALSO ze szczególnym uzwględnieniem roli testów akceptacyjnych. Na przykładzie Podprojektu SUP omówiono ewolucję podejścia do tematu testów w trakcie trwania projektu.
PL
Celem niniejszego artykułu jest spojrzenie na projekt ALSO z perspektywy i podsumowanie, które z przyjętych pierwotnych założeń były słuszne i które z przewidywanych efektów zaistniały, a które nie.
PL
Specyfika oprogramowania pomocy społecznej spowodowała konieczność zmodyfikowania założeń projektowych oraz sposobu realizacji odpowiednio do sytuacji. Dotyczy to równiez współpracy z kontrahentami oraz konsultantami.
PL
...Podstawowym celem Projektu ALSO jest wsparcie technologią informatyczną zdolności MPiPS do realizacji misji resortu, w szczególności działań zmierzających do ograniczenia bezrobocia i jego negatywnych skutków oraz skutecznego adresowania świadczeń...
PL
Profesjonalna ocena projektu wymaga zastosowania odpowiedniej metody, a w szczególności znajomości faktów. Dlatego też w niniejszym numerze Informatyki staraliśmy się przedstawić najważniejsze fakty dotyczące Projektu ALSO. Pozwalam sobie także na wydanie osobistej opinii o projekcie, którym zarządzałem przez ostatnie pięć lat.
PL
Podprojekt MPiPS był finansowany z trzech źródeł: PHARE, pożyczki Banku Światowego oraz środków budżetowych. Zadania w ramach tego podprojektu były realizowane przez firmy wyłonione w przetargach. Podczas realizacji poszczególnych zadań zespół projektowy MPiPS był wspierany przez zewnętrznych konsultantów.
PL
Przyjęte do realizacji Projektu ALSO założenia projektowe oraz określona metodyka prac była dostosowywana w trakcie całego cyklu realizacji Podprojektu SUP do zmian środowiska. Swoiste ograniczenia i specyficzne wymagania oraz możliwości wynikały ze sposobu zorganizowania i zarządzania instytucją, dla której Podprojekt był realizowany. Wynikały one również ze specyfiki współpracy z konkretnymi firmami, tj. wykonawcami oprogramowania, dostawcami sprzętu, itp. Wszystko to miało wpływ na powstanie pewnych cech charakterystycznych dla realizacji Podprojektu SUP.
PL
Proces analizy w projekcie ALSO został zdefiniowany jako działania obejmujące: - wytwarzanie i utrzymywanie produktów proceu analizy wymagaN, - opracowanie rozwiązań projektowych oraz akceptacje projektu szczegółowego (...)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.