Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Prawo o zamówieniach publicznych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Nowelizacja ustawy PZP. Cz.2
PL
Pierwszym dokumentem w procedurze przetargowej, który jest udostępniany wykonawcom, jest ogłoszenie. W myśl art. 4a ust. 2 Prawa zamówień publicznych (P.z.p.) ogłoszenie o wszczęciu postępowania zamawiający zamieszcza na stronach portalu internetowego UZP oraz na własnej stronie internetowej, a jeżeli takiej nie posiada - w swojej siedzibie w miejscu publicznie dostępnym.
PL
Jedną z czynności związanych z wyborem wykonawcy jest odrzucenie ofert. Jednak zamawiający nie zawsze może tego dokonać. W art. 89 ustawy Prawo zamówień publicznych (P.z.p.) ustawodawca zawarł warunki, które wskazują, kiedy zamawiający może, a kiedy musi odrzucić oferty.
PL
Sprawozdanie z funkcjonowania systemu zamówień publicznych, przygotowane przez Urząd Zamówień Publicznych (UZP), obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2006 r. Zostało opracowane na podstawie informacji zawartych w oficjalnych dokumentach i publikacjach urzędowych oraz innych raportach i analizach z zakresu zamówień publicznych. Jako że jest ono obszerne, przedstawione zostaną tylko wybrane informacje.
PL
Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość uzupełnienia dokumentów i oświadczeń po złożeniu oferty przez wykonawców. Zasady w tym zakresie uległy jednak modyfikacji po wejściu w życie nowelizacji z 7 kwietnia 2006 r. Niestety, przysparzają one problemów nie tylko wykonawcom, ale także zamawiającym.
PL
Na realizację wydatków publicznych, w tym w szczególności na ich terminowe, celowe i gospodarne wykorzystanie, mają wpływ m.in. przewlekłe i unieważnione postępowania o zamówienia publiczne. W drugiej połowie 2006 r. NIK oceniał m.in. rozpatrywanie protestów i odwołań, unieważnianie postępowań i ich wpływ na realizację zadań poszczególnych jednostek oraz skuteczność systemu kontroli zewnętrznej i wewnętrznej dotyczącej procedur udzielania zamówień publicznych.
PL
Komisja przetargowa jest ciałem doradczym kierownika zamawiającego. Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, kierownik ów powołuje komisję do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli jego wartość przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 60 tys. euro.
PL
W poprzednim numerze "Przeglądu Komunalnego" (PK 07/2006) przedstawione zostały ustawowe uproszczenia w odniesieniu do zamówień publicznych, których wartość szacunkowa nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości 60 tys. euro. Kontynuując tę tematykę w niniejszym artykule przedstawione zostaną uproszczenia w odniesieniu do zamówień, których wartość jest co prawda wyższa niż wymieniona kwota, lecz nie przekracza tzw. progów unijnych.
PL
Po długim okresie prac mamy wreszcie nową ustawę Prawo zamówień publicznych, zgodną z dyrektywami UE. Niesie ona za sobą wiele zmian, które na pewno usprawnią proces udzielania zamówień.
PL
W myśl nowej ustawy Prawo zamówień publicznych przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie mógł skorzystać z nowego narzędzia, jakim jest aukcja elektroniczna. Pojęcie to nie jest nowe, jednak przybiera inną formę. Aukcja elektroniczna w nowej ustawie ma zastosowanie jako instrument swoistej dogrywki.
PL
Instytucja koncesji na roboty budowlane wprowadzona została do polskiego systemu zamówień publicznych na mocy Ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Ostatnia nowelizacja tego aktu prawnego z 7 kwietnia 2006 r. zmodyfikowała jednak zasady udzielania tych zamówień.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.