Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Polish photogrammeters
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Polscy fotogrametrzy na przestrzeni całego rozwoju fotogrametrii wnieśli niewątpliwie duży wkład w rozwój metod i technik fotogrametrycznych oraz ich zastosowania w rożnych dziedzinach nauki i gospodarki narodowej. Ten wkład wyrażał się zarówno w rozwoju teorii fotogrametrii, metod opracowań fotogrametrycznych jak również, choć może w mniejszym stopniu, w projektowaniu i budowie instrumentów fotogrametrycznych. Pośrednim wkładem był także rozwój wyższego szkolnictwa fotogrametrycznego, które przygotowywało kolejne pokolenia adeptów sztuki fotogrametrycznej. Niniejsze opracowanie jest pierwsza próbą podsumowania tych dokonań i Autor zdaje sobie sprawę z tego, że wiele tych dokonań nie zostało w pełni przedstawione a niektóre z uwagi na brak odpowiednich materiałów mogły zostać pominięte. Tak więc opracowanie to należy potraktować jako pierwszą próbę takiego podsumowania, które zapewne wymagać będzie w przyszłości dalszych uzupełnień i korekt.
PL
Praca stanowi próbę podsumowania wkładu polskich fotogrametrów pracujących w regionach arktycznych (z włączeniem płd. Grenlandii oraz Islandii) w latach 1934-2000. Temat okazał się na tyle bogaty, że przerasta miary niniejszego opracowania - stąd brak w nim prezentacji chociażby fragmentów opracowań topograficznych lub innych ciekawych wyników analitycznych ilustrujących rejestrowane zjawiska zachodzące w środowisku regionów polarnych. Więcej uwagi poświęcono wydarzeniom bardziej odległym w czasie, ostatnie zasygnalizowano - materiały z tych są jeszcze w opracowaniu. Zamieszczono zebraną literaturę przedmiotu. Autor prosi o pomoc w jej uzupełnieniu jak również o informacje o miejscach przechowywania archiwalnych materiałów prac polowych (klisze) i opracowań kartograficznych (bądź analitycznych) zwłaszcza nie publikowanych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.