Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  OFDM signals
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote New frequencies for internet. The cyclic OFDM sensor
EN
A new cyclic sensor of the OFDM signals in high noise is presented. It is intended especially for wireless networks including Cognitive Radio. The sensing idea is similar to the Tani’s one [1], but is much simpler. The detection threshold is: –log10(M/T) [dB], where M – the overall sampling time and T – OFDM symbol duration.
PL
Sieci internetowe bezprzewodowe rozwijają się w zawrotnym tempie. Ich liczba podwaja się co 3-4 lata. Jednocześnie pasmo częstotliwości pozostaje stałe: kończy się na ok. 50 GHz, gdyż dalej naturalne składniki i zanieczyszczenia atmosfery nie przepuszczają fal EM na użyteczne odległości. Organizacje telekomunikacyjne – narodowe i międzynarodowe – starają się w związku z tym złagodzić nieco obostrzenia w użytkowaniu widma. Na przykład FCC (USA) dopuszcza możliwość wejścia w obszar licencjonowanego użytkownika, tzw. Primary User'a, gdy ten nie pracuje, np. stacja telewizyjna. Statystycznie zdarza się to dość często. Wejście jest jednak obłożone wieloma warunkami. Podstawowy jest taki, że test na ewentualność emisji trzeba przeprowadzać poza standardowym obszarem pokrycia stacji. Jest to związane z potrzebą niedopuszczenia do jakichkolwiek zakłóceń użytkownika pierwotnego w czasie testowania zajętości. Procedura wymaga zatem niezwykle czułych detektorów, ponieważ poziom sygnału poza strefą pokrycia bywa do 100 razy słabszy od szumów. Rozpatrywane są bardzo wyszukane metody, od klasycznych detektorów energii realizowanych na milionach próbek, po sensory nuklearne. W artykule dano prosty sensor, tzw. cykliczny. Bazuje on na specyficznych cechach okresowych emisji OFDM2 traktowanych jako swego rodzaju znaki wodne (jak na banknotach). Publikacja na ten temat została zaprezentowana na Międzynarodowej Konferencji “Military Communications & Information Systems” w Belgii (24-26 maja 2016). Jednocześnie układ sensora został zgłoszony do Urzędu Patentowego, P.145321.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.