Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Najwyższa Izba Kontroli
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
17 sierpnia br. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport o wynikach kontroli, zatytułowany „Bariery rozwoju odnawialnych źródeł energii”. Zgodnie z założeniami, dokonano oceny zadań ministrów (w kolejnych okresach byli to odpowiednio: Minister Energii, Minister Aktywów Państwowych, Minister Klimatu oraz Minister Klimatu i Środowiska).
PL
Zbyt wolne tempo prac legislacyjnych i koncepcyjnych w ministerstwach, brak pełnej wiedzy o problemie i wadliwy system raportowania danych – to tylko niektóre ograniczenia oddalające nas od wdrożenia w Polsce zamkniętego obiegu odpadów, jakie wypunktowała Najwyższa Izba Kontroli, badając sposób gospodarowania odpadami komunalnymi z tworzyw sztucznych na przykładzie pięciu województw (dolnośląskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie i śląskie).
PL
Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się funkcjonującym w Polsce mechanizmom wspierającym działania na rzecz efektywności energetycznej. Mimo swoich mankamentów tworzą one, wg Izby, spójny system, który umożliwił zmniejszenie zużycia energii przez zobowiązane do tego firmy.
PL
Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli UM prawidłowo wykonuje swe ustawowe obowiązki w zakresie przeprowadzania badań urządzeń technicznych. Przychody z opłat pobieranych od przedsiębiorców systematycznie rosną, jednak to nie powód do uwolnienia rynku dozoru. Świadczy o tym liczba wypadków w państwach o wolnorynkowych zasadach przeprowadzania inspekcji, która jest większa niż w Polsce.
PL
Poszczególne jednostki TDT są dobrze zorganizowane, pracownicy maja wymagane kwalifikacje, a wyposażenie do prowadzenia badań dozorowych zapewniało rzetelność pomiarów. Jednak w ocenie NIK ten potencjał nie został w pełni wykorzystany. Brak monitoringu ważności decyzji zezwalających na eksploatacje urządzeń zarejestrowanych w ewidencji TDT powoduje, że część 37 tys. urządzeń niemających ważnych badań technicznych mogła być nielegalnie użytkowana i stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.
6
Content available remote NIK krytycznie o biegłych
PL
Na stronie internetowej 14 lutego br. Najwyższa Izba Kontroli (NIK) opublikowała wyniki kontroli, dotyczącej przestrzegania wybranych przepisów rozporządzenia UE w sprawie przemieszczania odpadów oraz recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.