Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ITPOK
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Walka o to, by Polska zbudowała odpowiedni potencjał do odzyskiwania energii z odpadów, to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi branża komunalna w naszym kraju.
PL
Polska, tak jak inne kraje członkowskie UE, zobowiązała się do osiągnięcia recyklingu na poziomie minimum 55% odpadów do 2025 roku, do roku 2030 - 60%, a do 2035 roku - 65%. Unijne przepisy regulują także, ile maksymalnie odpadów może trafiać na składowiska. W 2035 r. ma to być nie więcej niż 10% zbieranych odpadów komunalnych.
PL
Do 6 mld zł wzrosła pula środków na program wsparcia budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów w Polsce. Zaangażowanie finansowe Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w program zarządzany przez NFOŚiGW zwiększyło się sześciokrotnie. Pieniędzy powinno wystarczyć na zaspokojenie polskich potrzeb w zakresie termicznego przetwarzania odpadów.
PL
Znane z socjologii określenia: "syndrom NIMBY" (ang. not in my backyard - wszędzie, tylko nie na moim podwórku) i "syndrom BANANA” (ang. build absolutely nothing, anywhere near anything - nie budować absolutnie niczego, nigdzie i w pobliżu czegokolwiek) doskonale ilustrują sytuację, z jaką spotykają się samorządowcy czy przedsiębiorcy chcący dziś zbudować instalację termicznego przekształcania odpadów (ITPOK) w Polsce.
PL
Na ostatniej prostej są trzy bardzo ważne dla polskiej gospodarki odpadowej inwestycje. Kończy się bowiem budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK) w Gdańsku, Olsztynie i Warszawie.
PL
Prawie 10 lat temu - 1 lipca 2011 r. - parlament zakończył prace nad ustawą o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która zapoczątkowała tzw. rewolucję śmieciową. Rewolucja ta trwa po dzień obecny. Wśród ambitnych założeń zapoczątkowanej wówczas reformy gminnych systemów odpadowych wskazywano wówczas „zwiększenie liczby nowoczesnych instalacji do odzysku, w tym recyklingu oraz unieszkodliwiania odpadów komunalnych w sposób inny niż składowanie odpadów”.
PL
Na dzisiaj w Polsce funkcjonuje 8 instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych (skrót: ITPOK), o łącznej nominalnej mocy przerobowej 1 134 tys. Mg/rok. W krótkiej perspektywie czasowej kolejne kilka dołączy do tej listy, więc – zgodnie z Krajowym Planem Gospodarki Odpadami – powstanie kilka spalarni RDF oraz instalacje współspalania odpadów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.